Po wycofaniu się z Polski brytyjskiej marki Tesco, duża powierzchnia handlowa w bardzo dobrym punkcie – naprzeciw Castoramy – przez długi czas świeci pustkami. Okres pandemii sprawił, że długo nie pojawiał się żaden poważny kontrahent, który zainwestowałby w tym miejscu. Wydaje się, że tej kwestii nastąpił przełom, o czym poinformował na antenie Muzycznego Radia prezydent Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak. Dawnym Tesco zainteresowana pozostaje znana w Polsce marka E.Leclerc. Jest to francuska sieć supermarketów i hipermarketów o charakterze spożywczo-przemysłowym. Z tej informacji na pewno ucieszą się jeleniogórzanie jak i właściciele funkcjonujących w pasażu sklepów. Dobrą wiadomością jest również fakt, że razem z startem E.Leclerc w Jeleniej Górze – swoją działalność wznowiłaby stacja paliw.

Jak zapewnia Jerzy Łużniak – rozmowy są już bardzo zaawansowane, a główny problemem pozostają decyzje administracyjne. Chodzi o termin pozwolenia na użytkowanie, który wydawany był jeszcze na potrzeby Tesco, a który upływa w 2028 roku. W tej chwili zmieniły się kompetencje urzędów i pozostaje pytanie, czy przedłużenie tego terminu pozostaje w gestii urzędu miasta przy starostwa powiatowego. Dlatego też prezydent Jeleniej Góry zapowiada wystąpienie w tej sprawie do wojewody dolnośląskiego.

5 komentarzy

  1. Fajnie, że nie będzie stało puste i niezagospodarowane, obecnie tylko nieliczni pozostali.

  2. Dziwny dylemat kto ma wydać zgodę na uzytkowanie!?!? Obiekt na terenie miasta na prawach powiatu, Jest tu PINB dla miasta,… więc raczej wszystko „na mieście”!

  3. Czy tam nie mogło powstać lodowisko? Nie wiele roboty, minimalne koszty i duży parking.
    A tak pozostał typowy rozwój miasta – sklep. Brawo!

  4. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Do informacji Pana Prezydenta Łużniaka należy podchodzić niezwykle ostrożnie bo ostatnimi czasy NIESTETY często opowiadał BAJKI. Mówią, że w tym jest dobry.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.