Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne sięga historią 1961 roku – w tym roku bowiem grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś.

W ramach 60-lecia, w różnych Instytucjach Kultury, odbędzie się jubileuszowy cykl wystaw JTF.

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze zostanie zaprezentowanch część archiwalnych zbiorów członków Towarzystwa, obrazujących 60 lat Ich twórczości. Wystawa podzielona została na 4 główne grupy: akt, portret, natura, życie codzienne miasta. Dodatkowo wyświetlony zostanie pokaz multimedialny, prezentujący zdjęcie każdego z obecnych i byłych członków Jeleniogórskie Towarzystwa Fotograficznego. Pokazane zostaną ciekawe dokumenty związane z przebiegiem działalności i twórczości JTF, przedstawiające ważne wydarzenia, które miały miejsce w minionych latach.

Zaprezentowany będzie także sprzęt fotograficzny, który ma zobrazować i przybliżyć technikę fotografii tradycyjnej, głównie archiwalne aparaty fotograficzne wykorzystywane do tworzenia zdjęć metodą analogową.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.