Jeszcze tylko do 6 lutego Książnica Karkonoska oczekuje na zgłoszenia do Walentynkowego Konkursu Jednego Wiersza. Tytuł „Zakochaj się w …. „ jednoznacznie określa jego temat – Miłość. Miłość spełniona lub nie, całkiem platoniczna albo otwarcie ogłaszana całemu światu. Dla nieśmiałych będzie to szczególna okazja do ujawnienia swej miłości w stronę podmiotu lirycznego. Autorzy sami zdecydują czy napiszą wiersz rymowany, czy „biały”, a może limeryk.

-To już VII edycja naszego konkursu. Wiersze napływają do nas głównie z Jeleniej Góry, ale także z innych miejscowości na Dolnym Śląsku – powiedziała nam p. Ewa Milińska, st. kustosz w dziale regionalnym wraz z czytelnią Książnicy Karkonoskiej – Regularnie swe walentynkowe przesyła nam poeta z Suwałk. Raz zdobył nawet nagrodę.

Wiersze można dostarczać bezpośrednio do Czytelni Książnicy Karkonoskiej lub na jej adres 58-500 Jelenia Góra ul. Bankowa 27.

-Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 11 lutego o godz. 11.00 (sobota) podczas uroczystej gali w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej. Na autorki i autorów najlepszych wierszy czekają oryginalne nagrody i niespodzianki.

(tok)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.