Inwestycja, na którą długo czekali uczniowie i mieszkańcy Zabobrza dobiega końca. Przeprowadzono już odbiór końcowy budowy. Wykonawca do 31 maja ma czas na usunięcie drobnych wad. Planuje się, że hala zostanie udostępniona 6 czerwca.

Jak informuje prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, trwa procedura uzyskiwania zgody na użytkowanie obiektu oraz przygotowanie procedury przetargowej na jego wyposażenie. Wszystko wskazuje na to, że 6 czerwca na parkiecie pojawią się pierwsi młodzi sportowcy i uczniowie.

Na tę halę długo czekali uczniowie i pedagodzy „ósemki”. Szkoła ma oddziały integracyjne, a nie miała warunków, by prowadzić urozmaicone i wszechstronne zajęcia w uczniami. Niewielka salka gimnastyczna, którą dysponowała, to było zdecydowanie za mało. Lekcje wf odbywały się zatem gościnnie w budynku SP 11 przy ul. Karłowicza oraz hali przy ul. Złotniczej. Te obiekty są oddalone od SP nr 8 przy ul. Paderewskiego, co nie było wygodne. Nareszcie to się zmieni.

Przy „ósemce” powstała bardzo nowoczesna hala sportowa z boiskami do piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki. Jest także widownia ze stałymi trybunami oraz spore zaplecze socjalne: cztery zespoły szatniowe z toaletami i natryskami dla dziewcząt i chłopców, zespół sanitarny dla osób niepełnosprawnych, a także węzeł sanitarny dla użytkowników z zewnątrz. W obiekcie będzie także pięć pomieszczeń dydaktycznych, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie porządkowe i pomieszczenie techniczne.- Ten obiekt był niezbędny dla uczniów i mieszkańców- mówił prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który dokumentował postępy na budowie na swoim FB. Także szkoła na swoim profilu FB zamieszczała zdjęcia z budowy od momentu wbicia pierwszej łopaty w czerwcu 2020 roku.

Wykonawcą prac jest Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna, który wygrał przetarg. Hala sportowa kosztowała 9 mln 400 tys. złotych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.