Kalevala jest oficjalnie jedną z pięciu europejskich atrakcji turystycznych, które będą walczyły o światowego Oskara w branży turystycznej World Travel Awards 2022. Wyniki poznamy 1 października podczas gali na Majorce.

-Jest tyle miejsc w Polsce i Europie. Tyle większych budżetów. Tyle więcej tablic na drogach. A tu…my – napisali na FB państwo Makowscy, którzy stworzyli Kalevalę. Jak mówił w 2017 roku Michał Makowski podczas otwarcia wioski „Lapońska Wioska Kalevala to spełnienie moich marzeń. Na pomysł wybudowania sauny gdzieś w górach wpadłem podczas jednej z zimowych wypraw na północ Skandynawii. Urzekła mnie Finlandia, najbardziej, podobnie jak mieszkający tam ludzie, którzy czas wolny spędzają aktywnie na spacerach i spotkaniach w saunach. Chciałem takie miejsce spotkań stworzyć także u nas. Karkonosze nie zostały wybrane przypadkowo, bowiem jego zdaniem klimat przypomina krajobrazy zza koła polarnego.

Obiecujemy na Majorce walczyć do końca o zwycięstwo ale szczerze musimy przyznać, że osiągnięta już nominacja w zupełności nam wystarcza. To historyczny wynik dla Polski w światowym plebiscycie”- cieszą się właściciele.

Światowa nagroda w branży turystycznej World Travel Awards, powstała w 1993 roku. Jest ona przyznawana jest corocznie w różnych kategoriach, po tym, jak tysiące turystów i specjalistów branży wybierają zwycięzcę spośród kandydatów. Decydującymi parametrami do wyłonienia zwycięzcy są: bezpieczeństwo miasta, rozwinięta infrastruktura i sieć hotelowa. Wręczenie tej nagrody jest najwyższym uznaniem osiągnięć w dziedzinie turystyki, nagrodę tę często nazywają „Oskarem branży turystycznej”. O wynikach decyduje głosowanie online, w którym biorą udział menedżerowie turystyczni i turyści.

FOT. FB Kalevala

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.