Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski osobiście przekazał do użytku Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej dwa kompleksowo wyposażone ambulansy ratunkowe. Środki, za które zakupiono karetki pochodziły z funduszu wsparcia szpitali po pandemii COVID-19.

Pół roku temu Wojewoda Dolnośląski otrzymał finanse z budżetu państwa na wsparcie szpitali po najcięższych falach COVID-19, zwłaszcza tych, które mają zasługi w codziennej w walce z koronawirusem, a taką placówką niewątpliwie jest, jak podkreśla Jarosław Obremski, szpital jeleniogórski. Z budżetu wojewody realizowany jest także remont oddziału intensywnej terapii. Na modernizację OIOM-u przeznaczono 3 mln zł. Przedsięwzięcie jest po odbiorach budowlanych.

– Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszej końcówki mijającego roku, który stał pod znakiem licznych inwestycji realizowanych z myślą o wszystkich pacjentach. Dwa nowe ambulanse o łącznej wartości blisko 1,2 mln zł, kompleksowo wyposażone w wysokiej klasy sprzęt będą służyć ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Co ważne, pomogą one w szybkim i bezproblemowym transporcie pacjentów, także pomiędzy naszymi jednostkami zamiejscowymi w Kowarach oraz Bolkowie – oceniła Sylwia Modrzyk, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Jeleniogórski szpital ma teraz do dyspozycji siedem karetek. Pięć pojazdów, które miał wcześniej, jest jednak bardzo wysłużonych – maja po pół miliona kilometrów przebiegu.

Fot. WCSKJ

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.