Łodzianka, która swoją urodą zdobyła niegdyś serca Polaków, teraz stała się ikoną piękna na całym świecie.

Tak zadecydowało jury prestiżowej gali Miss World 2021, która odbyła się 17 marca nad ranem polskiego czasu w Portoryko. Karolina Bielawska została najpiękniejszą wśród 40 kandydatek z całego świata. Pierwotnie gala miała odbyć się 16 grudnia ubiegłego roku, jednak finał został odroczony ze względu na pandemię.

– Byłam w szoku, kiedy usłyszałam swoje imię. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Jestem dumna, że mogę nosić koronę Miss Świata. Zapamiętam ten moment do końca życia – mówiła ze wzruszeniem zwyciężczyni konkursu.   

Drugie miejsce w tych zmaganiach o koronę najpiękniejszej kobiety świata zdobyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych. II wicemiss została kandydatka Wybrzeża Kości Słoniowej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Miss World (@missworld)

[removed][removed]

Kim jest Karolina Bielawska?

Łodzianka studiuje obecnie zarządzane w Politechnice Łódzkiej. Swoją drogę w modelingu zaczęła wiele lat temu, zdobywając najważniejsze krajowe tytuły: Miss Województwa Łódzkiego, Miss Polonia oraz Miss Publiczności. Prywatnie znana jest również z wielu akcji charytatywnych oraz kampanii skierowanych do kobiet.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MISS WORLD POLAND 2021 (@karolinabielawska)

[removed][removed]

Ale to już było!

W 1989 roku pierwszą Miss World została Polka Aneta Kręgliocka. Była pierwszą Polką, której udało się odnieść tak duży sukces w międzynarodowym konkursie piękności. Teraz jej osiągnięcie powtórzyła Karolina Bielawska. 

Dziś 57-letnia Aneta Kręglicka zajmuje się PR-em, modą i biznesem. I bardzo chroni swoją prywatność.

News4Media/fot. iStock / screen Instagram Miss World

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.