Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) od kwietnia do czerwca 2022 roku skontrolowali lokale znajdujące się na terenie Dolnego Śląska. W sumie zabezpieczono 53 nielegalne automaty oraz 77 668 zł w gotówce. W kilku przypadkach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej interweniowali z pomocą policji.

KAS na tropie nielegalnego hazardu

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2022 roku w trakcie wykonywania obowiązków służbowych przeprowadzili kontrole w lokalach na terenie Dolnego Śląska. Przeszukiwane miejsca znajdowały się na terenie powiatów: wołowskiego, trzebnickiego, oleśnickiego, strzelińskiego, polkowickiego, świdnickiego, a także w Kłodzku, Jeleniej Górze, Karpaczu, Lubinie, Legnicy oraz w Polkowicach.

Podczas niektórych kontroli funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu interweniowali przy wsparciu funkcjonariuszy Komend Policji w Twardogórze, Strzelinie, Kłodzku oraz Lubinie.

Zdeponowane automaty i środki

Automaty do gier i pieniądze zostały zatrzymane, jako dowody w sprawie oraz przekazane do magazynu depozytowego.

Warto pamiętać

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna
w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

FOT.KAS

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.