Ponad 7 mln zł kosztował zakończony remont ulicy Kasprowicza. Prezydent miasta i radni ocenili jakość wykonania i znaczenie tej inwestycji dla miasta.

Zadanie pod nazwą „Przebudowa ulicy Kasprowicza oraz przebudowa sieci i przyłączy wodociągowych i wymiana studni rewizyjnych” zrealizowała w 11 miesięcy firma KAMA z Mysłakowic. Koszt inwestycji wyniósł 7,1 mln zł i było to zadanie wspólne samorządu i spółki Wodnik. W efekcie gruntowanie wyremontowano całą ulicę Kasprowicza, przebudowano położony w jej ciągu most, kanalizację deszczową, oświetlenie drogowe i zamontowano doświetlenia wszystkich przejść dla pieszych na tej trasie. Odseparowano także ruch pieszy i rowerowy od ruchu pojazdów silnikowych.

– Remont ulicy Kasprowicza obiecywany był od ponad 20 lat i wreszcie udało się go przeprowadzić – podkreślał prezydent Łużniak, jednocześnie dziękując grupie radnych, którzy konsekwentnie zabiegali o włączenie tej inwestycji do budżetu. – Warto też zauważyć, że remont tej ulicy jest elementem kompleksowych działań na obszarze całego kwartału miejskiego: wyremontowane zostały ulice Warszawska, Nadbrzeżna i Zaułek. W perspektywie do zrobienia pozostają ulice Groszowa, Powstańców Wielkopolskich i Lipowa.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.