Kiedy wierność partnera stoi pod znakiem zapytania, o pomoc prosimy… detektywów. Tak wynika z analiz jednego z serwisów, który pośredniczy m.in. w tego typu ofertach.

Portal Oferteo.pl dokonał analiz zapytań o usługi detektywistyczne, które użytkownicy serwisu zamieszczali w serwisie w całym ubiegłym roku.

„Zgodnie z ustawą, usługami tego rodzaju są czynności polegające na uzyskiwaniu, przetwarzaniu i przekazywaniu informacji o osobach, przedmiotach i zdarzeniach, realizowane na podstawie umowy zawartej ze zleceniodawcą, w formach i w zakresach niezastrzeżonych dla organów i instytucji państwowych na mocy odrębnych przepisów” – czytamy w komunikacie prasowym.

Twórcy zestawienia podzielili sprawy i wyodrębnili z nich konkretne wątki dotyczące przedmiotów spraw dla detektywów. Okazuje się, że w czołówce uplasowały się dwa tematy:

– udowodnienie zdrady (41 proc.),

– sprawdzenie wierności partnera (30 proc.).  

Pozostałe zapytania dotyczyły m.in.:

– ustalenia miejsca pobytu (18 proc.),

– sprawdzenia przeszłości wybranej osoby (10 proc.),

– przeprowadzenia wywiadu gospodarczego (9 proc.).

Najrzadziej poruszane były takie tematy, jak:

– opieka prawna nad dzieckiem (8 proc.),

– uzależnienia i kradzieże (po 4 proc.).

Nie chcemy czekać

Klienci agencji detektywistycznych chcą wiedzieć wszystko i jak najszybciej.

56 proc. użytkowników oczekuje dostarczenia zdjęć, z kolei 46 proc. z nich zleca śledzenie partnera. Większość (60 proc.) zleceniodawców nie zamierza przy tym czekać i preferuje otrzymanie wyników śledztwa jak najszybciej.

Jedynie 25 proc. zainteresowanych deklaruje, że może poczekać na nie maksymalnie miesiąc, a 5 proc. wykazuje się dużą cierpliwością i zgadza się na 2-3 miesiące oczekiwania. Pozostałe zlecenia (10 proc.) to konkretne daty.

Aplikacje sprowadzają na złą drogę

Autorzy analizy odnieśli się również do wyników badań psycholog Iwony Myrczy-Teodorczuk, która dowiodła, że:

– 52 proc. użytkowników znanej aplikacji randkowej dopuściło się zdrady.

– 35 proc. z nich przyznało z kolei, że jest w związku.

Najwięcej klientów pozyskują detektywi z województw mazowieckiego i śląskiego (po 12 proc.). Dolnośląskie jest w czołowce, na 4 miejscu (9 procent). Na końcu tego zestawienia znalazły się województwa lubuskie i opolskie (po 2 proc.). 

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.