Już w najbliższą sobotę, czyli 11 czerwca w Świeradowie-Zdroju odbędzie się Cat®Enduro MTB Series czyli pierwsza, tegoroczna edycja cyklu zawodów w kolarskim enduro. Na zamkniętej już liście startowej niemal 300 zawodników, z Polski, Czech, oraz Niemiec. Niemniej równie ciekawie zapowiadają się niedzielny mini-wyścig dla dzieci oraz wycieczki z lokalnymi przewodnikami.

Na liście startowej wiele „mocnych nazwisk”, wśród nich medaliści krajowych mistrzostw enduro. Wszyscy uczestnicy, podzieleni na 14 grup startowych zostaną zaprezentowani w miasteczku zawodów, gdzie odbiorą chip pomiaru czasu, mapę oraz podpiszą listę startową, po czym ruszą zgodnie z harmonogramem na start pierwszego odcinka specjalnego. W sumie rywalizacja odbędzie się na czterech OS-ach, na których rywalizacja odbywać się będzie w formule „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Każdy z nich ma swój wyjątkowy, ale i zróżnicowany charakter, stąd też różne ich nazwy:

OS 1 – Makita Trail

OS 2 – Elements (dla najlepszych na tym OS voucher do Elements Hotel & SPA)

OS 3 – Varta Power (dla najlepszych na tym OS specjalne nagrody od Varty)

OS 4 – Izerriders

FOT.Organizatorzy

Grupy Racebędą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, umiejscowiony w miasteczku zawodów, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free.

W parku Zdrojowym dekoracja i stoiska dla kibiców

Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie dekoracja zwycięzców, która rozpocznie się o godzinie 18:00. Organizatorzy zapowiadają losowanie atrakcyjnych nagród – również wśród kibiców, więc warto przyjść do Parku Zdrojowego i nagrodzić brawami tych najlepszych a przy okazji może coś także wygrać. Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców i mieszkańców Świeradowa-Zdroju kilku sponsorów zawodów pojawi się ze stoiskami. Będzie można przetestować narzędzia Makita, sprawdzić wytrzymałość telefonów Cat®, zapoznać się z ofertą hoteli Five Seasons, Blue Mountain Resort, Elements Hotel & SPA, Park Hotel, oraz Hotel Buczyński. Do tego stoisko fundacji Boskie Karkonoskie, brytyjskie rowery Whyte, oraz testowy kamper-van Randger R560 4×4.

W niedzielę (12 czerwca) odbędzie się mini-wyścig dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Udział jest bezpłatny, a jedynym wymogiem jest sprawy rower i kask. Zapisy prowadzone będą w miasteczku zawodów od godziny 10:00, a sam wyścig dla najmłodszych wystartuje punktualnie w południe. Równolegle o 10:00 miejscowy fani enduro, zabiorą przyjezdnych na wycieczkę po nieznanych, izerskich ścieżkach.

1 Komentarz

  1. Akurat wtedy cisnąłem na Stóg Izerski. Widok endurowców podjeżdżających pod górę był nie codzienny! 😀
    Niestety była też spora liczba paralityków na tworach rowero podobnych zwanych elektrycznymi.
    Całe szczęście że dla E- kalek przewidziano oddzielną klasyfikację.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.