14 grudnia o 19:00 , w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze (Sala koncertowa im. Stefana Strahla, ul. Piłsudskiego 60), będzie można wysłuchać koncert „Kolęda jest kobietą”. Projekt ten na co dzień i od święta tworzą cztery znakomite instrumentalistki: Kasia Pakowska (głos, bębny obręczowe, instrumenty perkusyjne i klawiszowe), Joanna Dudkowska (gitara basowa), Aleksandra Awtuszewska (wiolonczela), Małgorzata Marciniak (instrumenty perkusyjne). Od 2016 roku zespół występował na wielu scenach w Polsce.

Usłyszymy autorskie aranżacje kolęd takich jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Biegnę z rana zmordowana”, „Lulajże, Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Oj, maluśki, maluśki”, „Cicha noc” czy „Przybieżeli do Betlejem”.

Swoimi koncertami te cztery muzykantki przypominają pierwotne znaczenie kolęd, które miały na celu sprowadzić dobry los na gospodarzy przyjmujących kolędników. Tu gospodarzami jest publiczność i miejsca, w które kobiecy kwartet jest zapraszany. Odwdzięczają się muzyką zagraną z energią, która natychmiast udziela się uczestnikom koncertu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.