Był tam już hotel, następnie obiekt został przekształcony w dom opieki „Rezydencję Seniora”. Za parę miesięcy znowu zostanie uruchomiony w tam miejscu hotel, działający pod marka międzynarodowej marki hotelarskiej Kyriad.

Budynek jest w trakcie gruntownego remontowanu. WIK Capital planuje w tym miejscu uruchomić hotel pod marką Kyriad należącą do Louvre Hotels Group. Hotel Jan w Wojcieszowie był obiektem trzygwiazdkowym. Budynek liczy 108 pokoi. WIK Capital jest w trakcie generalnego remontu budynku. Większość wyposażenia wnętrz hotelu Jan została zdemontowana. Nieruchomość ma spory potencjał inwestycyjny, bo obok budynku hotelu, znajduje się czterohektarowa działka. Jednak w chwili obecnej priorytetem dla WIK Capital jest ukończenie remontu istniejącego budynku, tak żeby zdążyć z jego otwarciem na już na sezon letni.

Hotel Kyriad w Wojcieszycach dysponował będzie między innymi aquaparkiem o powierzchni 1500 mkw., 2 restauracjami, salami konferencyjnymi i centrum SPA.

Kyriad jest lifestyle’ową marką dla młodych ludzi. WIK Capital wybrało ją głównie ze względu na trzygwiazdkowy standard.

Kyriad to sieć hoteli należąca do grupy Louvre Hotels. Należy do niej ponad 260 hoteli, głównie we Francji. Hotele Kyriad znajdują się też w Indonezji. Do sieci Kyriad należą również hotele marki Jin Jiang Inn w Chinach i Magnuson Grand w Stanach Zjednoczonych.

Hotele Kyriad mają standard dwu- lub trzygwiazdkowy. Jedną z marek sieci jest Kyriad Prestige, skupiająca hotele trzy- i czterogwiazdkowe.

W 2018 roku 10 głównych miast (Top ten destinations), w których zlokalizowane są hotele tej sieci to: Paryż, Caen, Dijon, Lyon, Metz, Lille, Roissy-en-France, Strasburg, Dunkierka i Miluza.

W ramach grupy Louvre część hoteli tej sieci została przejęta przez markę Golden Tulip. Tak stało się m.in. w roku 2011 z hotelem Kyriad Prestige w Warszawie. Teraz po 11 latach nieobecności Kyriad wraca do Polski i otworzy jeszcze w tym roku swój hotel w Wojcieszycach.

WIK Capital to pierwsza w Polsce firma oferująca kompleksowy zakres usług związanych z realizacją projektów hotelowych, sprzedażą apartamentów hotelowych i zarządzaniem nimi.

Firmę tworzy zespół ekspertów z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku hotelowym i condohotelowym. WIK Capital specjalizuje się w całościowym prowadzeniu procesów inwestycyjnych w modelu condo i zarządzaniu obiektem hotelowym. W procesie inwestycyjnym zespół wykorzystuje swoje doświadczenie w realizacji projektów w resortach nadmorskich – Kołobrzegu i Ustroniu Morskim, a także górskich – Szklarskiej Porębie i Zakopanem.

WIK Capital jest franczyzobiorcą znanych i cenionych światowych marek hotelowych, takich jak InterContinental Hotels Group oraz Louvre Hotels.

5 komentarzy

    • Nigdy w życiu to nie ruszy w kwietniu. Przy tej ilości pracowników i takim tempie prac może w lipcu.

  1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    Przy drodze do Szklarskiej Poręby po prawej stronie jakieś 2 km za nowym rondem.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.