Wczoraj (22 listopada) Sąd Okręgowy we Wrocławiu rozpatrywał apelację Józefa Piniora, byłego senatora, działacza dolnośląskiej „Solidarności” w sprawie o fałszerstwa w zeznaniach podatkowych. Sąd pierwszej instancji skazał byłego senatora na 1,5 roku więzienia za fałszowanie oświadczeń majątkowych. Sąd drugiej instancji obniżył wyrok do 8 miesięcy. Kara została zawieszona na rok próby.

W marcu bieżącego roku Józef Pinior został skazany na 1,5 roku za korupcję. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zezwolił na odbywanie kary więzienia w warunkach domowych w systemie dozoru elektronicznego. Józef Pinior, który nie zgadza się z tym wyrokiem (zgodził się na upublicznianie jego imienia i nazwiska) i zapewnia, że będzie walczył o swoje dobre imię. Zapowiedał starania o kasację, a w razie niepowodzenia chce udowodnić swoja niewinność przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

1 Komentarz

  1. Religia niszczy rozum, a wódka niszczy mózg. I dlatego się wzajemnie uzupełniają. Ku uciesze władzy, zwłaszcza prawicowej. Jak by było za mało dla odmóżdżania, to jest jeszcze TV i seriale oraz piłka nożna i disco-gównolo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.