Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże katalizatorów. Przestępstw, których ma na koncie co najmniej 5 dopuścił się w Jeleniej Górze w lipcu i sierpniu. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w okresie lipiec – sierpień br. dopuścił się w Jeleniej Górze kradzieży katalizatorów z pojazdów różnych marek. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że 30-latek ma na koncie co najmniej 5 takich przestępstw. Mężczyzna wybierał takie samochody, które dłużej stały w jednym miejscu i wyglądało, że właściciele rzadko z nich korzystają.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tych sprawach ustalili mężczyznę na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także na podstawie zebranych informacji. Okazało się, że skradzione katalizatory sprzedawał on w punktach skupu złomu. Policjanci w piwnicy 30-latka znaleźli również narzędzia, którymi posłużył się do wycinania katalizatorów. Mężczyzna był wcześniej notowany za podobne czyny.

-Teraz jeleniogórzanin za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.