Dobiegł nareszcie końca remont drugiego odcinka ulicy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Jak pisaliśmy, cała trasa powinna być przejezdna od poniedziałku lub wtorku (20, 21 czerwca). To nie oznacza, że drogowcy nie mają w mieście nic do roboty. Trwa już kompleksowy remont ulicy Kasprowicza, a przetargi na naprawę nawierzchni kolejnych ulic są właśnie ogłoszone.

Na szczęście te trasy, nie są już tak ruchliwe i newralgiczne, jak ulica Wojska Polskiego i ich remonty nie powinny wpłynąć na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Włączą sekundniki

Gdy ulica Wojska Polskiego zostanie oddana dla kierowców i rowerzystów, stopniowo będą włączane sekundniki na skrzyżowaniach w pobliżu, które unieruchomiono podczas remontu tej ulicy.

Remont ulicy Pod Chojnikiem

Samorząd jeleniogórski ogłosił w czerwcu przetargi na naprawę nawierzchni innych ulic w mieście. 23 czerwca znani będą chętni do wykonania przebudowy odcinka ulicy Pod Chojnikiem o długości około 0,22 km – od skrzyżowania z ul. Karkonoską. Zamówienia obejmuje przebudowę konstrukcji jezdni, odwodnienia, oświetlenia drogowego, zjazdów oraz kładki dla pieszych. W planie jest także remont mostu drogowego na tej trasie.

Ulica Kasprowicza już w przebudowie

Trwa przybudowa ulicy Kasprowicza, na którą mieszkańcy czekali od wielu lat. –Ulica została zamknięta od ul. Groszowej do Powstańców Wielkopolskich. Tam już nastąpiło frezowanie, będą prowadzone prace podziemne – informuje Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Przetarg ogłoszono w formule „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje on opracowanie dokumentacji projektowej „Przebudowy ulicy Kasprowicza oraz przebudowy sieci i przyłączy wodociągowych i wymiany studni rewizyjnych” oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie ww. dokumentacji projektowej. Wykonawca, firma KAMA z Mysłakowic, ma 11 miesięcy na zrealizowanie prac. Koszt inwestycji to 7,1 mln zł i jest to zadanie wspólne samorządu i spółki Wodnik. W planach jest przebudowa ulicy Kasprowicza, remont obiektu mostowego, przebudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia drogowego i budowa doświetlenia wszystkich przejść dla pieszych na tej trasie.

Ruszą prace przy ulicach w centrum

To nie koniec planów. Wkrótce rozpocznie się naprawa nawierzchni dwóch ulic w centrum miasta – ul. Pijarskiej oraz ks. Antoniego Kamińskiego. Na pierwszą samorząd przeznaczył 350 tys. Złotych, na drugą 170 tys. zł. Przetarg został już ogłoszony i wiadomo, że wpłynęły oferty od czterech firm.

1 Komentarz

  1. Panieńska! Wyremontujcie Panieńską, której nawierzchnia jest dziurawa a pobocza są zarośnięte. Dodatkowo właściciel ostatniego domu zawęził ją układając kamienie, przez co minąć się autem z pieszym czy rowerzystą jest ciężko i dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.