Nie ukrywamy, że na ten dzień czekają tysiące jeleniogórskich kierowców i przyjezdnych. Zamknięcie jednej z najbardziej ruchliwych tras w mieście, powodowało wiele utrudnień. Remont nareszcie dobiegł końca. Trwają odbiory techniczne trasy. Kierowcy powinni na nią powrócić po 20 czerwca.

II etap przebudowy alei Wojska Polskiego obejmował odcinek od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Jana Matejki o długości 637 metrów. Zaplanowano jezdnię o szerokości 3 m, pas ruchu rowerowego o szerokości 1.50 m, budowę zatok autobusowych. Jezdnia otrzymała nawierzchnię z betonu asfaltowego, drogi rowerowe nawierzchnię bitumiczną, zatoki autobusowe nawierzchnię z kostki kamiennej surowo – łupanej (zdjęcia z 10 czerwca).

Wykonawca został zobowiązany do oczyszczenia kanału i przyłączy kanalizacji deszczowej z namułów. Wykonano także remont istniejących sieci gazowych, polegający na wymianie gazociągów. Remont wykonał na koszt własny właściciel sieci gazowe.

Podczas remontu wycięto drzewa , kolidujące z projektowaną infrastrukturą (9 szt.) oraz posadzono 15 drzew z gatunku Tilia Cordata (lipa drobnolistna).

Na ulicy po zakończeniu prac pojawią się kosze na śmieci, stojaki dla rowerów (jedynie przy budynku sądu). Wykonawca dodatkowo musi uwzględnić demontaż wiat przystankowych, które zostaną poddane renowacji.   

Przypomnijmy, wykonawcę tego remontu udało się wyłonić w trzecim przetargu, a wygrało konsorcjum firm:Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. wraz z partnerem Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym ”COM-D” Z Jawora za cenę 7 937 523,94 zł.

Pierwszy etap remontu al. Wojska Polskiego (900 metrów) zrealizowała firma KAMA za kwotę ponad 12,3 mln zł,

3 komentarze

  1. „Powinnyśmy”? Wszyscy jesteśmy kobietami? Dla niekumatych: powinno być „powinniśmy”. Nie ma za co.

  2. Autorka nie ma czasu poprawnie pisać po polsku gdyż zafrasowana jest milczeniem w sprawie próby korupcji politycznej Mroza i Michaiło Dworczuka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.