To był cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki, niezwykłej energii i pięknych gestów. W czwartkowy wieczór, 25 kwietnia 2024, w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury zabrzmiała koncertowa odsłona dobroczynnej akcji ratowania szlachetnego instrumentu RZUĆ NA BAS! Okolicznościowa formacja Moliendo Cafe & Przyjaciele podbiła serca publiczności zestawem wielkich przebojów.

Celem akcji jest zgromadzenie środków na kosztowną naprawę kontrabasu zniszczonego podczas jednego z koncertów charytatywnych zorganizowanych w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wyniku nieszczęśliwego wypadku wspaniały jeleniogórski artysta, Tomasz Iwanek, poważnie uszkodził swój cenny instrument muzyczny. Jego koleżanki i koledzy postanowili pomóc mu uczestnicząc w dobroczynnym koncercie, który zachęć miał miłośników muzyki do wsparcia akcji w wymierny sposób.

Występującą na scenie okolicznościową formację Moliendo Cafe & Przyjaciele stworzyli wspaniali artyści: Aleksandra Sozańska-Kut, Anna Katarzyna Jiruska, Ewa Antosik, Artur Nowak, Andrzej Kolasiński, Tomek Iwanek, Roman Buczniewski. Koncert perfekcyjnie zrealizował technicznie zespół Jeleniogórskiego Centrum Kultury, a poprowadził Daniel Antosik.

Znakomici wykonawcy, świetna publiczność, piękna muzyka i mnóstwo dobrej energii. Takie spotkania nie zdarzają się zbyt często.

Akcja ratowania szlachetnego instrumentu, której znakiem rozpoznawczym jest plakatowy kontrabas autorstwa zjawiskowej Bogumiły Twardowskiej-Rogacewicz, trwa. Więcej informacji na tej temat znaleźć można tutaj:

Wesprzeć można ją przekazując darowiznę bezpośrednio na konto artysty, którego numer znaleźć w publikacji, do której odnośnik znajduje się powyżej, bądź wpłacając darowiznę na konto Fundacji Nowin Jeleniogórskich, która zorganizowała dobroczynny koncert, przy wsparciu Jeleniogórskiego Centrum Kultury, Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu oraz Muzycznego Radia, Telewizji Dami oraz redakcji nj24.pl.

Wpłacając darowiznę na konto bankowe Fundacji Nowin Jeleniogórskich nr: 69 2030 0045 1110 0000 0263 7360. w tytule przelewu koniecznie wpisać należy „darowizna na cele statutowe”.

Kontrabas Tomka Iwanka wraca do życia!

Fot. Kacper Loch

1 Komentarz

 1. Chorzy psychicznie, oturbanieni łże-prorocy obwąchawszy swoje niedomyte genitalia (na terenach Bliskiego Wschodu brakowało wody do picia, a co dopiero do mycia) stwierdzili, że miłość jest „nieczysta”. I tak oto powstało… chrześcijaństwo. To jest zaraza umysłowa, obok judaizmu i islamu. Tzw. matka boska, jej synalek, abrahamy, mojżesze i mahomety to byli chorzy psychicznie i nerwowo obłąkańcy na tle seksualnym. 2000 lat temu nie było psychologii, psychiatrii ani szpitali psychiatrycznych. Tej prawdy to już dzieci w przedszkolu powinny być uczone! Powiedzieli wam to w szkole???
  – Precz z watykańskim okupantem!
  – Precz z kościołem rzymsko-pedofilsko-katolickim!
  – Precz z chorymi psychicznie świrami z Bliskiego Wschodu, przez których i w imieniu których wymordowano miliony ludzi!
  – Precz z widokiem roznegliżowanego i zakrwawionego truposzczaka przymocowanego do dwóch patyków!
  – Precz z tresurą religijną prowadzoną od urodzenia!
  – Precz z matrixem religijnym!
  Podając obiektywną prawdę, zwalczam zarazy religijne dla dobra ludzkości. A wy co? Nic, tylko wódka i telewizor???
  wklejacz(kropka)pl/zobacz-Manifest

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.