Gorąco zachęcamy do wsparcia szczególnej akcji ratowania wyjątkowego instrumentu muzycznego i udziału w niezwykłym koncercie dobroczynnym, którym chcemy pomóc szlachetnemu jeleniogórskiemu artyście, Tomkowi Iwankowi, w odzyskaniu kontrabasu zniszczonego w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, tuż przed rozpoczęciem jednego z koncertów zorganizowanych w ramach tegorocznego, 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której Tomasz wraz z przyjaciółmi z zespołu Moliendo Cafe uczestniczył charytatywnie.

Kulminacją akcji wsparcia dla artysty pozbawionego bezcennego narzędzia twórczej pracy będzie wyjątkowy koncert „RZUĆ NA BAS!” formacji MOLIENDO CAFE z udziałem znakomitych Gości, na który zapraszamy w czwartek, 25 kwietnia 2024 r. o godz. 19.00 do sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Udział w koncercie jest bezpłatny. Na tych, którzy zechcą odpowiednio wspomóc finansowo szlachetne dzieło, przy wejściu na salę czekać będą specjalne zaproszenia na wydarzenie ze wskazaniem zarezerwowanych miejsc na widowni.

Tomasz Iwanek brał udział we wspaniałym działaniu, którego celem jest wspólne niesienie pomocy potrzebującym i na skutek tego gestu teraz sam potrzebuje wsparcia. Tuż przed rozpoczęciem finałowego koncertu tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sercu Doliny Bobru. podczas wejścia na scenę, przed którą czekała już publiczność, stracił równowagę i przewrócił się wraz z kontrabasem tak niefortunnie, że instrument uległ zniszczeniu. Na szczęście artysta sam nie odniósł poważnych obrażeń, choć biorąc pod uwagę rozmiar szkód i jego kondycję tuż po zdarzeniu, trudno w to uwierzyć… To szczęście w nieszczęściu, ale każdy kto wie, jak ważnym „organem” w ciele koncertującego artysty jest jego osobisty instrument muzyczny, zdaje sobie sprawę, jakim dramatem pozostaje jego poważne uszkodzenie. Naprawa wielce wartościowego kontrabasu, który obecnie nie nadaje się do użycia, jest bardzo kosztowna i trudna do samodzielnego udźwignięcia przez muzyka, który niespodziewanie stracił swoje narzędzie pracy. Nie można zostawić dobrego człowieka w nieszczęściu paraliżującym jego życie. Dlatego siłami grupy jego przyjaciół, przy wsparciu organizacyjnym życzliwych instytucji, Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz Fundacji Nowin Jeleniogórskich, organizowana jest akcja dobroczynna, której kulminacją będzie przebojowy koncert zespołu Moliendo Cafe z udziałem znakomitych Gości.

Na scenie wystąpi bukiet wspaniałych artystów. Zagrają: Ewa Antosik – skrzypce, Tomasz Iwanek – kontrabas, Artur Nowak – puzon, Andrzej Kolasiński – gitara. Zaśpiewają: Katarzyna Jiruska i Aleksandra Sozańska-Kut. W programie wielkie przeboje muzyki nie tylko rozrywkowej. Wydarzenie słowem poprowadzi Daniel Antosik.

Trwamy w duchu WOŚP i szczególnej idei niecodziennego, dobroczynnego spotkania z muzyką, dlatego udział w koncercie jest bezpłatny. Zapraszamy nań wszystkich chętnych, którzy chcą wykonać dobry gest, choćby tylko swoją obecnością na widowni, licząc jednocześnie na to, że znajdą się wśród nich osobistości wielkiego serca, które zechcą wesprzeć finansowo akcję i z myślą o nich przygotowywane są specjalne zaproszenia na erupcję wulkanu muzycznej energii pod hasłem „RZUĆ NA BAS!”

Tymczasem wciąż trwa szacowanie ostatecznych kosztów skomplikowanej naprawy wspaniałego kontrabasu, która nie będzie łatwa i tania… Dobrze będzie, jak przywracanie do życia cennego instrumentu zamknie się kwotą kilkunastu tysięcy złotych… Dlatego liczy się każde wsparcie finansowe, które pozwoli na to, by niefortunnie zniszczone dzieło sztuki lutniczej odzyskało muzyczną moc, a Tomasz mógł jak najszybciej wrócić do pełni zawodowej aktywności i znów czarować publiczność pięknymi dźwiękami w twórczym duecie z kontrabasem o szlachetnej, choć niezwykle bolesnej przeszłości.

Pomóc można choćby już, wpłacając darowiznę w dowolnej wysokości bezpośrednio na konto bankowe Tomasza Iwanka o numerze 68 1140 2004 0000 3002 8471 8777 . W tytule przelewu zaznaczyć trzeba, że wpłata jest darowizną. Na każdą osobę, która wpłaci minimum 100 zł i potwierdzi chęć wzięcia udziału w koncercie „RZUĆ NA BAS!” 25 kwietnia 2024 w JCK, wysyłając potwierdzenie przelewu na e-mail: fundacja@fundacjanj.pl , przy wejściu do sali widowiskowej czekać będzie specjalne zaproszenie z zaznaczonymi zarezerwowanymi miejscami na widowni. Wkrótce najprawdopodobniej uruchomiana może zostać także internetowa zbiórka środków na rzecz rewitalizacji kontrabasu Tomasza Iwanka boleśnie zniszczonego w tak szczególnych okolicznościach. Póki co już dziś zapraszamy na wspaniałe wydarzenie muzyczne i gorąco zachęcamy do wpłat na rzecz odnowienia zniszczonego instrumentu. Stawką tego wspólnego działania jest piękna muzyka i wspaniały BAS, kontraBAS!… Wszelkich informacji na temat koncertu i możliwości wsparcia akcji zasięgnąć można telefonując na numer 601572243. Zachęcamy do kontaktu.

Organizatorzy / partnerzy / mecenasi

FNJ, OKSiT, JCK, nj24.pl, TVDami, Muzyczne Radio

Relacja z wydarzenia w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.