Krzysztof Rogacewicz jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu – 1991r. W latach 1992 – 95 aktor Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Współzałożyciel, aktor i reżyser Teatru MASKA w Jeleniej Górze – 1995r. Od roku 1990 aktor filmowy obecny na dużym i małym ekranie. Artysta od 1992 roku jako aktor reprezentował Dolny Śląsk na kilkunastu festiwalach i przeglądach teatralnych za granicą (USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Finlandia, Grecja, Chorwacja, Armenia, Czechy, Słowacja, Rosja, Ukraina, Albania).

W 2004 roku zrealizował monodram „Pastorałki” T. Czyżewskiego, który był prezentowany dwudziestokrotnie podczas tournée po Wielkiej Brytanii, a w 2005 otrzymał nagrodę Nowin Jeleniogórskie – SREBRNY KLUCZYK za ten spektakl.

W 2015 roku na 20-lecie teatru MASKA przygotował monodram „Kontrabasista” P. Süskinda w reżyserii K. Pulkowskiego, który prezentował na wielu międzynarodowych festiwalach teatralnych. Nagrody, jakimi została uhonorowany:
2016 – BEST INTERNATIONAL AWARD – NOWY JORK – United SOLO Festival (największy festiwal monodramów na świecie). Ten prestiżowy cykliczny festiwal odbywa się w samym sercu Nowego Jorku na Broadway’u przy 42th Street w słynnym Theatre ROW. W ciągu 10 tygodni jest wystawianych ponad 100 solowych spektakli z całego świata. Podczas UNITED SOLO w Theatre ROW prezentowały się takie gwiazdy kina i teatru jak: Michael Moore, Cynthia Nixon, Billy Crystal, Olympia Dukakis, Fiona Shaw.
2018 – The Best Male Role – 15. International Monodrama Festival ALBAMONO – Korca, Albania. Znany Festiwal, na który przyjeżdżają soliści z wielu krajów świata. 
2018 – The Special Prize of Festival – 8. Międzynarodowy Festiwal Małych Form Teatralnych i Monodramów LUDI – Orel, ROSJA. Duży międzynarodowy festiwal z wieloma spektaklami granymi w różnych językach świata. Na pięciu scenach teatrów prezentuje się kilkanaście zespołów i wielu solistów z różnych kontynentów.
2018 –  ACTOR PRIZE – 3. Interbalkan Theatre Festival – Ateny, Grecja

Krzysztof Rogacewicz ze spektaklami „Kontrabasista” oraz “W starym kinie” zapraszany by ł na festiwale jako gość specjalny (Twin Cities Polish Festival – Minneapolis (USA) 2017, SoloPlays Fest – Kijów (Ukraina) 2019, SAM NA JAVISKU –  Trenczyn (Słowacja) 2019, 17. HIGHFEST  –  Erywań (Armenia) 2019.
Spektakl „Kontrabasista” był prezentowany w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie, a także w Kanadzie w mieście Winnipeg.

Krzysztof Rogacewicz wspólnie z Pawłem Sikorą jest autorem dwóch wydawnictw płytowych: „Shakespeare SONETY Rogacewicz&Sikora” oraz „Pastorałaki”.
Obie produkcje były i są prezentowane w formie spektakli muzycznych w kraju i za granicą.
Krzysztof Rogacewicz jest także twórcą Teatru VERBUM działającego od 2016 roku przy Jeleniogórskim Centrum Kultury. W teatrze VERBUM Krzysztof Rogacewicz tworzy scenę teatralną dla superdorosłych (dojrzała grupa aktorów – amatorów). W ciągu trzech sezonów teatralnych przygotował i wyreżyserował na tej scenie trzy spektakle: „Łysa śpiewaczka” E. Ionesco, „Bal w Operze” J. Tuwim oraz „SERENADA” Sł. Mrożek.

Uwaga! Ze względu na trwający stan epidemii i obowiązujące przepisy sanitarne, ilość miejsc na widowni podczas październikowego, jubileuszowego pokazu „Kontrabasisty” w Zdrojowym Teatrze Animacji jest ograniczona.

Dla Czytelników NJ mamy trzy podwójne zaproszenia na ten właśnie spektakl. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 we wtorek 27 października, po godz. 12.00. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy!

Więcej na temat „Kontrabasisty” Teatru Maska w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.   

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.