– Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze st.sierż.Piotr Michalak, st.sierż Joanna Paprotna oraz mł.asp. Krystian Czyżewski wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze sprawdzali obiekty użyteczności publicznej m.in. sklepach spożywczych, placówkach pocztowych, piekarniach, kawiarniach, cukierniach, restauracjach, stacjach paliw) pod kątem przestrzegania przepisów, ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19 – informuje Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy policji jeleniogórskiej.

W ramach prowadzonych działań zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty posiadają prawidłowe oznakowanie w placówkach, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone. Jednocześnie promowano wykorzystywanie do pakowania rękawic foliowych oraz torebek lub stosownych nakryć na produkty, celem ograniczania możliwości przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze).

Przypominano, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby, Policja może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole.

Koronawirud na Dolnym Śląsku

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa (stan na 22.09 godz. 10:30).

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: oleśnickiego, jaworskiego, oławskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, polkowickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, legnickiego, głogowskiego, średzkiego, lubańskiego, ząbkowickiego, milickiego, kłodzkiego i świdnickiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 4734.

Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 3718.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.