Do zdarzenia doszło około drugiej w nocy. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś zakłóca ciszę nocną, kręcąc „bączki” na rondzie przy ul. Jana Pawła II oraz na parkingu przy „Kauflandzie” w Kamiennej Górze .
Przybyli na miejsce policjanci zauważyli pojazd opla vectrę, w którym znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Mimo wydanego im polecenia do zatrzymania się, kierowca podjął próbę ucieczki. Policjanci podczas pościgu zdołali zajechać drogę kierującemu, który w dalszym ciągu, nie zważając na wydawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe, usiłował odjechać w przeciwnym kierunku. Po chwili ponownie funkcjonariusze zdołali zajechać drogę pojazdowi. Kierujący od samego początku zachowywał się w sposób agresywny. Był bardzo wulgarny w stosunku do policjantów. Obrażał ich i groził im pozbawieniem życia, twierdząc, że trenuje sztuki walki i walczy na ringu zawodowo.

Młody mieszkaniec Kamiennej Góry próbował siłą i groźbą zmusić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Policjanci byli zmuszeni założyć mu kajdanki. W międzyczasie okazało się,
że 19 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nigdy nie miał prawa jazdy, a auto którym, jak twierdził, chciał „poświrować”, było własnością 20 – letniego pasażera – mieszkańca Wałbrzycha. Po sprawdzeniu trzeźwości kierującego, alkomat wykazał prawie 2 promile. Pasażer też nie był trzeźwy.

 

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 19 – latka w policyjnej celi do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Jednak w dalszym ciągu młody mężczyzna nie potrafił się uspokoić, grożąc i kierując w stronę mundurowych wyzwiska. Gdy znalazł się w radiowozie, jego agresja jeszcze nasiliła się. Uderzał głową i całym ciałem w różne elementy radiowozu, w dach, w tylną szybę. Mimo licznych wezwań do uspokojenia się, 19 – latek nie reagował, a wręcz po chwili położył się i zaczął intensywnie kopać w tylne drzwi radiowozu, uszkadzając je. Jednocześnie w dalszym ciągu wyzywał policjantów, krzycząc do nich „wy psy jeb…, dojadę was, gdyby nie kajdanki, to bym was pozabijał”. Zachowanie 19 – latka zaczęło zagrażać jemu samemu. Co chwilę krzyczał też, że jest bity. W momencie, gdy policjanci próbowali go uspokoić i zbliżyli się do niego, kilkukrotnie uderzył swoją głową policjantkę w głowę i nogami kopał po ich ciele.

Młody mężczyzna umieszczony został w policyjnej celi, do wytrzeźwienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Pasażer otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł w związku z tym, iż udostępnił on swój pojazd osobie nietrzeźwej. Auto trafiło na parking policyjny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.