W Jeleniej Górze mamy 165 (+1) stwierdzonych zakażeń, a w powiecie jeleniogórskim 101. W powiecie bolesławieckim chorych na COVID-19 jest już 146 (+3), w kamiennogórskim – 5, lubańskim – 31, lwóweckim – 32 (+2), a w zgorzeleckim – 12.

 

Po ognisku koronowirusa w ZOL Caritasu w Jeleniej Górze oraz niedawno w domu seniora w byłym Hotelu Jan w Wojcieszycach (nie spełnia formalności domu opieki), do masowego zakażenia doszło w Ośrodku Rehabilitacyjno – Pielęgnacyjnym „Niebieski Parasol”. W ostatnich dniach stwierdzono tam 36 zakażeń (wśród pensjonariuszy i personelu). Trwa oczekiwanie na wyniki testów kolejnych 81 osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze pacjentem, który zakażał był jeden z pracowników. Ośrodek został zamknięty, a mieszkańcy są poddani kwarantannie.

 

81-letnia mieszkanka Jeleniej Góry podzieliła się z nami obserwacją, że w coraz mniejszym stopniu przestrzegane są zasady bezpieczeństwa, przez co osoby takie jak ona, z grupy większego ryzyka, są coraz bardziej narażone na COVID-19. – Wyszłam w godzinach dla seniorów, między 10 a 12 do Kauflandu i Aldiego. Byłam zszokowana. W sklepach tłum, większość młodych, często bez maseczek. Czułam się zagrożona i przez tych ludzi i przez szefów tych sklepów. Wszyscy lekceważyli zasady. Prędko na zakupy się nie wybiorę… – powiedziała nam jeleniogórzanka.  Od jutra znikają godziny dla seniorów, ale obawy naszej czytelniczki wobec zagrożenia, pozostają aktualne. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.