Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku podjętych czynności zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież. 37-latek nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej, czym działała na szkodę jednej z jeleniogórskich firm.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który dokonał nielegalnego poboru energii elektrycznej, pomimo braku urządzenia pomiarowego, poprzez podpięcie kabla elektrycznego do gniazda na klatce schodowej budynku wielorodzinnego i rozprowadzenie energii elektrycznej za pomocą przedłużaczy w swoim mieszkaniu. Okazało się, że 37-letni lokator nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej. Pomimo jej odłączenia przez jedną z jeleniogórskich firm kilkukrotnie jeszcze nielegalnie korzystał z prądu. Został on zatrzymany na gorącym uczynku.

Ponadto mieszkaniec powiatu karkonoskiego okazał się osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi przypominają, że przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat, gdyż jest to przestępstwo ścigane już od „przysłowiowej złotówki”.

2 komentarze

  1. A ile grozi za zgłoszenie nieprawdy? Ile grozi za fałszywe składanie zeznań? Ile grozi za zaniechanie należytego wykonania obowiązku? Bierność i mierność nakręca spirale patologi czyniąc z innych ofiary…,. Stop tego typu przemocy Stop przyzwalaniu ma łamanie prawa poprzez ….

    • A ile za okradanie rodziny i próbę zniszczenia męża? A ile za składanie fałszywych zeznań? A ile za agresje wobec dzieci i męża? Jaką odpowiedzialność za prawdziwość doniesień ponoszą osoby uczestniczące w procederze wyjaśniania imputowanych i wymyślanych kwestii naciągaczką? Brawa za ujmowanie ewidentnych sprawców, ale więcej wysiłku przy nie oczywistych jak opisana w artykule sytuacja wszak narcyz przebiegły i bez skrupułów dąży do celu pozostawiając żniwo swoich ofiar To tu jest pole do popisu funkcjonariusze stojący na straży prawa w szerokim słowa tego znaczeniu

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.