Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kilka kradzieży sklepowych. Ma ona na koncie kradzieże perfum, kosmetyków i artykułów spożywczych. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na około 1000 zł. Przestępstw tych dopuściła się we wrześniu ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Ponadto kobieta była poszukiwana do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 26-letnią jeleniogórzankę podejrzaną o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, 26-latka w ubiegłym roku we wrześniu w Jeleniej Górze dopuściła się co najmniej 5 kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych oraz w drogerii. Jej łupem padły markowe perfumy, kosmetyki oraz artykuły spożywcze. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na około 1000 złotych.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 26-latkę jako podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw. Ponadto okazało się, że kobieta była poszukiwana do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 26 dni.

– Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, a także ustalają co zatrzymana zrobiła ze skradzionym mieniem. Teraz za kradzieże odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.