To jest realna szansa, że niesłynny plac po targowisku przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze, nareszcie zostanie zagospodarowany.Samorząd ogłosił właśnie przetarg na budowę w tym miejscu krytego lodowiska.

Otwarcie ofert planowane jest 12 sierpnia. Przedmiotem zamówienia jest budowa w formule „zaprojektuj i wybuduj” hali z lodowiskiem w Jeleniej Górze przy ul. Kilińskiego wraz z zagospodarowaniem terenu.

Zakres zamówienia obejmuje:

1) Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę dla Etapu II;

2) Etap II – wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej polegających na budowie hali z lodowiskiem wraz z zagospodarowaniem terenu.

Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację zadania. Zamówienie dofinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prezydent Jeleniej Góry, informując na FB o tej inwestycji, zamieszcza wizualizację hali.

Aby budowla stanęła, konieczne było uchwalenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Kilińskiego, co nastąpiło w ubiegłym roku. Teren byłego targowiska (niedoszła budowa galerii handlowej) został przeznaczony zarówno pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną , utworzenie terenu zielonego oraz miejsca przeznaczonego pod imprezy masowe.

Jeleniogórzanie kojarzą plac przy ulicy Kilińskiego z nieczynnym targowiskiem, potem planami budowy galerii handlowej, a następnie ich fiaskiem. Gdy spółka, która miała wybudować galerię zbankrutowała, miejsce pozostało niezagospodarowane. Plac pozarastał samosiejkami i szpeci centrum miasta. Teraz jest szansa, że to się zmieni.

Informacja o budowie krytego lodowiska przy ul. Kilińskiego wzbudziła żywe zainteresowanie internautów. Nie wszystkim ten pomysł się podoba. Podkreślają, że w centrum brak jest miejsc do parkowania. Pojawiają się pomysły innych lokalizacji między innymi w Cieplicach. „Lodowisko jest potrzebne – pytanie czy nie lepszym komunikacyjnie miejscem byłby cieplicki stadion ? Na halę widowiskowo sportową raczej w tym miejscu nadziei nie ma , więc może lodowisko byłoby dobrym pomysłem w tym obiekcie sportowym ?„- pyta internautka „Akurat w tym miejscu lokalizacja lodowiska to moim zdaniem „głupi” pomysł. Celem jest wyprowadzenie ruchu samochodów z centrum, a nie kumulowanie ruchu przy głównym deptaku. Będzie to jedyne lodowisko w okolicy, a wiec wszyscy będą do niego dojeżdżać„- czytamy inny komentarz. „Jak to się uda to będzie super… Już się nie mogę doczekać… Super pomysł. Super propozycja na spędzanie czasu dla wszystkich”- cieszy się internautka.

FOT.FB Jerzy Łużniak

4 komentarze

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    No no ciekawe . Ciekawe. Moim skromnym zdaniem to chyba dość ciekawy i nie tuzinkowy pomysł. Była by bardzo ciekawa atrakcja turystyczna. Widać, że komunistom z PO czasami przychodzą do głowy niezłe pomysły. Brawo.

  2. Jeszcze im mało miejsc do parkowania, co za idiotyzmy. Zamknąć centrum dla samochodów całkiem, tylko mieszkańcy, dostawcy i służby ratunkowe i miejskie powinny mieć wjazd do scisłego centrum. Każdy skrawek zawalony samosmrodami, zaścianek mentalny aż słów brak.

    • Stacje kontroli pojazdów dopuszczają samosmrody do ruchu. Średni wiek w Kotlinie to , na oko , 25 lat.

  3. Pomysł z lodowiskiem w tym miejscu moim zdaniem kiepski. Raczej jakieś fajne budownictwo mieszkaniowe wpisujące się w starą zabudowę centrum tam powinno być a nie hala w stylu marketu Lidl czy Biedronka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.