Zanim prezydent Ukrainy stał się „żelaznym jokrem”, który przewodzi narodowi walczącemu z rosyjskimi hordami był komikiem i aktorem. Był popularny na długo przed tym, jak został wybrany na prezydenta, a szczyt jego sławy przypadł na czas, gdy grał główną rolę w serialu „Sługa narodu”.

Wasyl Petrowycz Hołoborodko (Gołoborodko) to nauczyciel historii, który zostaje nagrany przez jednego z uczniów, kiedy krytykuje korupcję w Ukrainie i ukraińskie władze. Film trafia na YouTube i staje się bardzo popularny. W końcu za namową uczniów nauczyciel zgadza się kandydować na prezydenta kraju. Wygrywa wybory i zaczyna rządzić Ukrainą. To krótkie streszczenie „Sługi narodu”, a w role Hołobrodki wcielił się Wołodymyr Zełenski.

Serial trafił na antenę w 2015 roku i był nadawany przez kolejne cztery lata. Produkcja składa się z trzech sezonów i szybko okazała się sukcesem. Jeszcze większym powodzeniem zaczęła cieszyć się po ataku Rosji na Ukrainę.

„Sługa narodu” został już sprzedany do wielu krajów, a teraz na tej liście pojawiła się także Polska. Jak podaje rozrywkowy serwis Pomponik, prawa do produkcji kupił Polsat. Nie zamierza jednak emitować ukraińskiej wersji serialu, ale wyprodukować jego polską wersję. Długo nie było wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja, ani kto zagra szkolnego historyka. Niedawno jednak przedstawiciele stacji ogłosili, że chcą zacząć zdjęcia jak najszybciej. Ale kto będzie grał główną rolę? To nadal pozostało tajemnicą. Był wymieniany m.in. Piotr Adamczyk, który ostatnimi czasy coraz częściej bierze udział w amerykańskich produkcjach.

Wybór jednak jest inny. Główną rolę w polskiej wersji „Sługi narodu” otrzymał Marcin Hycnar.

Urodził się w 1983 roku w Tarnowie. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim i Wydziale Reżyserii. Jest wykładowcą na tej uczelni. Hycnar był aktorem Teatru Narodowego, dyrektorem Teatru im. Ludwika Solskiego w Taronowie a obecnie kieruje Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Gra i reżyseruje.

Lepiej znają go miłośnicy teatru niż kinomani. Nie ma w dorobku znaczących ról filmowych. Zagrał m.in. w serialu „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty” czy w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Hycnar jest też aktorem dubbingowym. To jego głosem mówi Batman z serialu animowanego.

News4Media
fot. Wikipedia / President.gov.ua

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.