Coraz niespokojniej robi się wśród przedsiębiorców i mieszkańców regionu. Rozregulowana gospodarka i drożyzna oraz obawy o swój byt materialny – to atmosfera końca stycznia 2022 roku w Polsce.

– W tej chwili przedsiębiorcy nie wiedzą nawet jak wyceniać swoje wyroby czy usługi, bo nikt nie jest w stanie ocenić, jakie ponosi koszty działalności gospodarczej. My jako przedsiębiorcy nie ponosimy winy za te podwyżki. Wiemy, że cena za gaz czy prąd w lutym jeszcze wzrośnie, tylko nikt nie wie o ile. Staramy się nie przerzucać całkowitych kosztów na konsumentów, bo ci od nas się odwrócą – mówił Mateusz Ciepiela, który prowadzi stolarnię.

Halina Ciepiela, właścicielka popularnej piekarni w Piechowicach, otrzymała rachunek za gaz. Ten z 7000 wzrósł do 30 tysięcy złotych za miesiąc.

Różne są pomysły na poprawienie sytuacji, począwszy od propozycji zawieszenia na rok tak zwanego Polskiego Ładu. Nowa Lewica złożyła w kancelarii sejmu projekt ustawy, którą w Jeleniej Górze politycy Lewicy, Piotr Paczóski, Marcin Soboń oraz Bartosz Lipiński przedstawili podczas konferencji prasowej w środę 26 stycznia.

Marcin Soboń wiceprzewodniczący Nowej Lewicy w Jeleniej Górze powiedział:

– Mieliśmy najdroższe święta od lat, Polki i Polacy zostali zepchnięci pod ścianę, jeżeli chodzi o wydatki na żywność, prąd, ogrzewanie. Pieczywo podrożało o 40 procent, gaz o 500 procent podrożał gaz. I to ie jest koniec podwyżek – ostrzegał polityk.

– Rząd PiS nie ma żadnych gotowych rozwiązań, aby walczyć z inflacja i naprawić błędy, jaki spowodował „Drogi Ład” – kontynuował polityk.

Posłowie lewicy proponują utworzenie funduszu dla poszkodowanych przez „Drogi Ład” Chcą, aby zostały ustanowione przez rzad dodatki, które będą chronić sposób realny i skuteczny obywateli. Propozycja ustawy zawiera ustanowienie funduszu osłonowego zawierającego m.in. wsparcie dla przedsiębiorców, którzy są zmuszeni zamykać swoją działalność na wskutek podwyżek wywoływanymi głównie cenami gazu i energii elektrycznej.

– Rząd ma pieniądze na TVP, rząd ma fundusze, aby wspierać partyjne, pisowskie przedsięwzięcia, to na pomoc dla obywateli tez powinny środki się znaleźć – grzmieli działacze Lewicy.

2 komentarze

  1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    To wszystko co tutaj jest opisane to —-ORDYNARNE KŁAMSTWO I BEZCZELNA MANIPULACJA. Przestańcie w końcu KŁAMAĆ wy oszuści i chociaż RAZ napiszcie prawdę . Prawda jest taka Panie Paczóski ,ze to Komunistyczny Minister i Premier SLD-owskiego Rządu Jerzy Miler zatrzymał projekt DYWERSYFIKACJI DOSTAW GAZU ZIEMNEGO z Szelfu Norweskiego w wyniku którego POLSKA była by dziś bezpieczna ENERGETYCZNIE i nie podlegała by bezczelnemu szantażowi Rosyjskiego Gazpromu i SOWIECKIEGO TERORYSTY I MORDERCY jakim niewątpliwie jest Władimir Putin. Następnie niejaki Waldemar Pawlak z PO-PSL-owskiego Rządu podpisał Bardzo niekorzystny kontrakt z Sowieckim Gazpromem na dostawy najdroższego gazu na świecie i to na tak długi czas. W wyniku tych ZDRADZIECKICH DZIAŁAŃ NA SZKODE POLSKI oraz NARODU POLSKIEGO I POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW Polska jest teraz poddawana niebywałej presji i skandalicznych podwyżek paliwa gazowego o 1000% dla Polski. To właśnie to jest przyczyną tej niedoli POLSKICH Przedsiębiorców. Właśnie to i proszę nie KŁAMAĆ , ze jest winien temu POLSKI NOWY ŁAD bo jest właśnie odwrotnie. To WY i wasze wcześniejsze nieudolne Rządy do tego doprowadziły a Polski nowy ład ma na celu złagodzenie tych Waszych Zdradzieckich działań. Teraz chcecie BEZCZELNIE i politycznie od tego się wykręcić i obwinić tymi niewątpliwie ZDRADZIECKIMI WASZYMI działaniami obwinić PIS . Ale jest wszystko jest odwrotnie i to WY za to odpowiadacie. Wy i nikt inny. Taka jest prawda wy KŁAMCY ZDRAJCY I DONOSICIELE NA NASZ KRAJ . Wy SOWIECKO- NIEMIECKIE pachołki. Za to rozliczymy Was w następnych wyborach. Odkręcajcie tabliczki bo idziecie w odstawkę na śmietnik Historii tam gdzie niewątpliwie jest wasze miejsce ZDRAJCY POLSKICH INTERESÓW i POLSKICH SPRAW.

  2. Brawo! Chociaż jeden napisał prawdę! Ale i tak znajdą się tacy co powiedzą że to kłamstwa…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.