Już po raz 31. kierujemy do naszych Czytelników prośbę, aby po krótkim zastanowieniu się przesłali nam swoje propozycje kandydatur do tego tytułu. Pamiętamy, że w ubiegłym roku nie udało się nam przeprowadzić gali wyborów. Kryształ Górski, który ma trafić do rąk Anny Konieczyńskiej, cały czas stoi w redakcji. Postanowiliśmy, że ze wszystkich naszych zobowiązań wywiążemy się podczas rozstrzygnięcia w przyszłym roku. Wówczas, jak tylko nieco uspokoi się sytuacja sanitarna, poprosimy wszystkich wyróżnionych na mniej lub bardziej doniosłą uroczystość.

Człowiek Roku to w tej chwili najbardziej prestiżowe wyróżnienie w naszym regionie, mające najbogatszą historię i wspaniałych laureatów. Przypomnijmy, że w poprzednich latach Kryształ Górski trafił do rąk Stanisława Dziedzica, wcześniej naszymi laureatami byli m. in. Rafał Fronia, Kazimierz Pichlak, ksiądz Kubek, Zuzanna Dziedzic, Julian Gozdowski czy Dariusz Miliński.

Kogo szukamy? Mieszkańców naszego regionu, którzy wyróżniają się z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją dobrą energią naokoło, inspirujących innych do aktywności.

Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, ksiądz, menedżer, ale też osoba będąca nieaktywną zawodowo. Ma się jednak wyróżniać w swoim regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania. Symbolem tych wyborów jest Kryształ Górski, czyli nagroda główna. Minerał szlachetny, piękny, niepospolity, przykuwający uwagę oraz zachwyt. Kumulujący i oddający dobrą energię. Słowem – skarb naszego regionu.

Uwaga! Jeżeli zgłoszenia chce dokonać pojedyncza osoba, powinna ona przekonać do tego dodatkowych dziewięć osób, tak aby pod zgłoszeniem widniało dziesięć podpisów (imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny bądź mailowy) – co nie powinno być zbytnim utrudnieniem, jeśli dotyczy ono prawdziwego lidera danego środowiska. Kandydatów mogą także zgłaszać reprezentanci organizacji, stowarzyszeń, fundacji, samorządów, zgromadzeń religijnych. O wskazanie swoich faworytów poprosimy także laureatów z poprzednich lat. Wymagamy krótkiego uzasadnienia przedstawionego zgłoszenia.

Prosimy też o niezgłaszanie finalistów wyborów z ubiegłego roku. Mogą za to startować finaliści wyborów z poprzednich lat, którym nie udało się zdobyć Kryształu Górskiego. Nie nominujemy także do tytułu osób, które w poprzednich latach otrzymały tytuł „Człowieka Roku”.

Zgłoszeń dokonujemy mailowo (a.buda@nj24.pl) bądź listownie.

Andrzej Buda

3 komentarze

  1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    Macie tam taką jedną z Jeżowa co to ostatnio biegała na spędach PO-wskich z czerwoną błyskawicą w krótkiej spódniczce i PIPKĘ pokazywała. Nada się.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.