W piątek, 20 sierpnia, w Nowym Rynku odbędzie się wyjątkowe spotkanie z niezwykłymi ludźmi Karkonoszy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tylu wyśmienitych gości w jednym miejscu! Rafała Makieła – fotograf, twórca wielu artystycznych projektów, w tym niepowtarzalnych fotografii podwodnych, Olga i Jarosław Szczyżowscy – pasjonaci Dolnego Śląska, a szczególnie Sudetów, założyciele „Sudeckiej Krainy”, czyli biura turystycznego z niekonwencjonalną i oryginalną ofertą, Magdalena Wesołowska, założycielka grupy Running Queens, która zaraża nie tylko bieganiem wszystkie panie w okolicy, Leszek Kosiorowski z Dokumentacyjnego Centrum Karkonoszy „Arka Karkonoszy”, które jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego oraz Radosław Sudomirski, członek Husyckiej Roty, lokalnej grupy rekonstrukcyjnej propagującej historię regionu.

Wszystkie te osoby wezmą udział w otwartym panelu dyskusyjnym, podczas którego opowiedzą o marzeniach, swojej małej ojczyźnie i Karkonoszach. Będzie to doskonała okazja, by lepiej ich poznać, a może też zainspirować się i nabrać odwagi do realizacji własnych planów oraz zainteresowań. To już kolejne spotkanie w ramach cyklu „Perły Ludzie Karkonoszy”, których inicjatorką jest Marcjanna Ruszkowska, autorka bloga Kobieta w Karkonoszach, propagatorka aktywnego stylu życia, pełnego pasji i miłości do gór.

„To ludzie tworzą klimat danego miejsca. Mamy to szczęście, że żyjemy wśród wyjątkowych osób, którzy zarażają talentem, dobrą energią, głową pełną pomysłów. Chcemy się nimi chwalić i brać przykład! Jestem przekonany, że taka forma spotkania organizowana przez Nowy Rynek spotka się zainteresowaniem mieszkańców i stworzy możliwość do wielu twórczych rozmów” – mówi Robert Bachłaj, dyrektor Nowego Rynku.

Spotkaniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, jak wystawa fotografii Rafała Makieły czy pokaz walk w wykonaniu Husyckiej Roty. Wszystko odbędzie się w niezwykle malowniczym miejscu – na dachu Nowego Rynku z przepiękną panoramą Karkonoszy w tle.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp na nie jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczba miejsc, o możliwości wejścia będzie decydować kolejność przybycia.

Fot.: Polska.org

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.