Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu. Ma on na koncie kradzieże w jeleniogórskich sklepach i perfumeriach, kradzieże z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latek od grudnia ubiegłego roku do lutego br. dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 14 przestępstw przeciwko mieniu.

22 lutego br. włamał się do jednej z jeleniogórskich aptek, skąd ukradł blisko 6000 zł. Dzień wcześniej pod pretekstem skorzystania z telefonu okradł jeleniogórzanina. Z mieszkania pokrzywdzonego ukradł ponad 16.000 zł. Ponadto ma on na koncie kradzieże w jeleniogórskich sklepach i drogeriach, w galeriach handlowych okradł kilka stoisk znajdujących się na pasażu, włamywał się i okradał samochody. Jego łupem padła gotówka oraz artykuły spożywcze, kosmetyki, perfumy i papierosy. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziałów Kryminalnych jeleniogórskiej komendy na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów. W wyniku podjętych czynności w tej sprawie policjanci odzyskali część kasetek z pieniędzmi.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że ma on na koncie więcej podobnych czynów. 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. -Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.