46 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego

Idealne warunnki, szybka trasa, świetna atmosfera… Taka była w poniedziałek 28 lutego Brubeck Nocna 12 – kolejna odsłona 46 Biegu Piastów. Zwyciężyli w doskonałym stylu Krzysztof Małkiński I Klara Moravcova.

Ten bieg – w blasku latarek i gwiazd – jest jedyny w swoim rodzaju. Wrażenie na zawodnikach robi zwłaszcza moment, gdy wybiegają z trasy Justynki na Samolot. Ukazuje im się wtedy długa prosta pod górę, oświetlana blaskiem latarek-czołówek na głowach zawodników.

Dystans wynosił 12 km, a składały się na niego długie podbiegi na trasach Herberta I Samolot, końcowy zjazd Dolnym Duktem, urokliwa Jelenia Łąka i kilka innych odcinków w Górach Izerskich, w granicach Szklarskiej Poręby.

Krzysztof Małkiński i Klara Moravcova byli faworytami i nie zawiedli. Prowadzi od początku do końca ze sporą przewagą. Ciekawie było za ich plecami. Arkadiusz Posiadała musiał dać z siebie wszystko, by odeprzeć ataki doświadczonego Piotra Skowrona. Jedna z najlepszych Polek młodego pokolenia Kinga Mareczek okazała się lepsza od Jany Jetmarovej. Była druga, jak w niedzielę w Memoriale Stanisława Michonia.

Brubeck Nocną 12 ukończyły 304 osoby, w tym 90 pań.

WYNIKI

Mężczyżni

1. Krzysztof Małkiński 30:50

2. Arkadiusz Posiadała 32:53

3. Piotr Skowron 32:59

Kobiety

1. Klara Moravcova 34:52

2. Kinga Mareczek 37:06

3. Jana Jetmarova 38:57

Kolejne konkurencje 46 Biegu Piastów w piątek, 4 marca. Będą to biegi na 6 km klasykiem i 30 km techniką dowolną (zaliczany do klasyfikacji Worldloppet).

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.