Chodzi o te maluchy, które zostały przyjęte do żłobka przy ulicy Wolności 117. Ponieważ nadal trwa remont budynku, była obawa, że dzieci nie zostaną objęte opieką żłobkową. Rodzice mogą być spokojni. Ich pociechy będą uczęszczać do placówek prywatnych. Miasto podpisało porozumienie w tej sprawie z czterema niepublicznymi żłobkami.

Porozumienie w sprawie organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na rok szkolny 2022/2023 podpisała w imieniu miasta Krystyna Drabik, dyrektor Żłobka Miejskiego w Jeleniej Górze z czterema żłobkami niepublicznymi, działającymi na terenie miasta.

FOT.FB Jerzy Łużniak

Placówki, które będą świadczyć usługę opieki nad dziećmi zgłoszonymi do Żłobka Miejskiego w Jeleniej Górze to:

– Żłobek Niepubliczny Akademia Happy Kids

– Dorota Podsiadło Żłobek Radosne Tuptusie

– Żłobek Niepubliczny „Król Maciuś”

– Niepubliczny Żłobek „Zaczarowany Parasol”

Porozumienia zostały zawarte na okres od 1 września 2022 roku do 31 sierpnia 2023 roku. Miasto pozyskało w ten sposób około 100 miejsc żłobkowych.

Łączny koszt porozumień wyniesie 2 008 800 zł. Dodatkowo ta kwota zostanie pomniejszona o 446 400 zł z tytułu dopłat ZUS, wypłacanych na wniosek rodzica. co zmniejsza sumę wydatku po stronie miasta do ok. 1,5 mln zł – informuje prezydent Jeleniej Góry. Zauważa, że przyjęte rozwiązanie jest bardzo korzystne, bowiem koszt funkcjonowania Żłobka Miejskiego obecnego czy też nowo wybudowanego wynosi rocznie ok. 2,5 mln zł (zatrudnienie kadry, koszt utrzymania infrastruktury, opłaty za media – woda, prąd, gaz, telekomunikacyjne, bieżące remonty, itp.).

Dodatkowo korzyścią dla rodziców i dzieci jest lokalizacja niepublicznych żłobków w różnych częściach miasta.

Dyrektor Żłobka Miejskiego w Jeleniej Górze będzie kierowała dzieci do konkretnych żłobków niepublicznych i podpisywała umowy z rodzicami dzieci, które wzięły udział w rekrutacji (w pierwszej kolejności dzieci zapisane do oddziału na ul. Wolności). Dodatkowo udało nam się pozyskać kolejne miejsca, dla dzieci , które obecnie oczekują na liście rezerwowej do Żłobka Miejskiego przy ul. Różyckiego.

-Jeśli ten eksperyment się sprawdzi, nie jest wykluczone, że w następnych latach również będziemy zawierać umowy ze żłobkami niepublicznymi – dodaje prezydent miasta.

Mamy z Jeleniej Góry, w komentarzach pod tą informacją, nie ukrywają, że kamień spadł im z serca. „Można myśleć o wakacjach, a nie o tym, z kim po urlopie zostawię córeczkę „- cieszy się jedna z mam.

Kontynuacja remontu budynku dla żłobka przy ul. Wolności 117

Równocześnie samorząd kontynuuje remont budynku przy ulicy Wolności 117. Była szkoła specjalna jest przystosowywana na potrzeby żłobka. W przetargu, który właśnie ogłoszono mowa jest o kontynuacji robót budowlanych, prowadzonych od 17 czerwca 2021 roku do 20 kwietnia 2022 roku. Zakres zamówienia obejmuje m.in.: 1. Roboty konstrukcyjne wewnętrzne, polegające na: a) przebudowie wewnętrznej klatki schodowej; b) budowie nowego wewnętrznego biegu schodów na poddasze; c) przebudowie pomieszczeń budynku. 2. Roboty konstrukcyjne zewnętrzne, polegające na: a) dobudowie klatki schodowej zewnętrznej wraz z windą osobową i windą towarową,b) dobudowie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, a także schodów wejściowych do budynek (od frontu i od zaplecza), 3. Prace dekarskie, polegające na: a) zabudowie poddasza, w tym docieplenie połaci dachowej wełną mineralną, b) obróbce kominiarskiej, c) przebudowie dachu w miejscu dobudowy klatki schodowej, 4. Prace przy elewacji budynku, polegające na: a) dociepleniu ścian budynku styropianem,b) wymianie stolarki okiennej i drzwiowej (wewnętrznej i zewnętrznej), wymianie rynien, rur spustowych, obróbkach blacharskich, c) montażu tabliczki z numerem budynku (117), na elewacji, 5. Prace wykończeniowe, polegające na: a) wymianie nawierzchni podłóg w budynku, b) wykonaniu tynków, malowaniu ścian, c) dostawie wraz z montażem: armatury tzw. „biały montaż” wraz z bateriami łazienkowymi i syfonami, wyposażenia pomieszczeń sanitarnych w: dozowniki na mydło (wykonane ze stali nierdzewnej, 6. Prace instalacyjne, 7. Prace przy zagospodarowaniu terenu, polegające m.in na dostawie i montażu wyposażenia placu zabaw dla dzieci.

FOT.Piabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.