Uczestnicy manewrów będą ćwiczyć ewakuację ludzi z płonących budynków i gaszenie pożaru w trudno dostępnym terenie górskim. Celem manewrów „Piorun 2” jest doskonalenie współpracy w sytuacjach skrajnie kryzysowych. Manewry rozpoczną się 15 września o godz. 9.00.

Tego dnia szlaki w rejonie Hali Szrenickiej od Bramy Kamieńczyk (szlak czerwony), od górnej stacji wyciągu na Szrenicę (zielony), od schroniska na Szrenicy (czerwony) będą niedostępne ze względu na ćwiczenia służb ratowniczych.

Scenariusz jest taki: płoną budynki karkonoskiego schroniska. Trzeba błyskawicznie dotrzeć na miejsce, ewakuować przebywających tam turystów i ugasić szalejący pożar. By tak się stało, niezbędne jest dostarczenie odpowiedniego zapasu wody i sprawne zorganizowanie akcji ratowniczej. By przebiegała sprawnie, trzeba ćwiczyć. Organizatorem manewrów PIORUN 2 jest starosta karkonoski, a w akcji wezmą udział GOPR, Wojska Obrony Terytorialnej, KPN, straż pożarna, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, policja, pogotowie ratunkowe, przedstawiciele samorządów i obrony cywilnej.

Zdjęcie ilustracyjne z prawdziwego pożaru obiektu po czeskiej stronie Przełęczy Karkonoskiej.

1 Komentarz

  1. Żeby tylko harcerzyki z wotu się nie zgubiły. Może dajcie im jakieś pomarańczowe czapki, żeby ich było widać z daleka?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.