Pojedynek piłkarski pomiędzy drużyną z Jeleniej Góry a dwukrotnym mistrzem Polski Polonią Bytom, który zapowiadał się jako hit sezonu i na który kibice czekali z radością i niecierpliwością, zostanie rozegrany 9 kwietnia w Jeleniej Górze na stadionie przy ulicy Złotniczej bez udziału publiczności. Taką decyzję podjął zarząd klubu Karkonosze Jelenia Góra.

Informacja pojawiła się dzisiaj (1 kwietnia) na profilu facebookowym klubu.

W związku z pismem Komendanta Miejskiego Policji z dnia 25.03.2022 (otrzymanym w dniu 26.03.2022) w sprawie organizacji meczu 3 ligi piłki nożnej pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra a Polonią Bytom, w którym policja informuje o zakwalifikowaniu meczu do imprezy masowej podwyższonego ryzyka, ze względu na ograniczenia czasowe, infrastrukturalne oraz finansowe – Zarząd Klubu podjął decyzję, że mecz z Polonią Bytom zostanie rozegrany bez udziału kibiców. Ubolewamy, że największe wydarzenie sportowe ostatnich lat, określane mianem piłkarskiego święta, jakim jest mecz z dwukrotnym Mistrzem Polski – Polonią Bytom, odbędzie się przy pustych trybunach.Jednocześnie informujemy, że zapewniliśmy profesjonalną transmisję z meczu w systemie PPV, którą przeprowadzi telewizja Strimeo.„- czytamy w komunikacie.

Sprawa ważyła się do ostatnich chwil. Bowiem kibice Polonii Bytom w związku z doniesieniami o problemach, z rozegraniem meczu z Karkonoszami Jelenia Góra, informowali, że gotowi są zrezygnować, z wyjazdu do naszego miasta. Informację tę podano na oficjalnym profilu Stowarzyszenia Kibiców Polonii Bytom.

Niestety, komendant Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze poinformował, że meczowi nadano status meczu podwyższonego ryzyka. To oznaczało, że mecz można rozegrać bez publiczności lub można go potraktować, jako imprezę niemasową podwyższonego ryzyka z udziałem do 199 osób lub jako imprezę masową podwyższonego ryzyka i zapełnienie trybun. Gdyby zarząd klubu zdecydował się na ten ostatni wariant, musiałby spełnić wiele kryteriów i ponieść duże koszty. Stąd decyzja o rozegraniu spotkania bez udziału publiczności.

W komentarzach kibice nie kryją rozgoryczenia i złości. Pretensje skierowane są głównie do prezydenta Jeleniej Góry i komendanta policji jeleniogórskiej.

Miasto Jelenia Góra wydało kilkadziesiąt milionów złotych na Park Złotnicza, ale jak się okazuje stadion nie spełnia wymogów na organizację tam imprezy masowej, ponieważ: – brakuje wyjść ewakuacyjnych, – brakuje identyfikacji osób wchodzących na teren stadionu, – brak hydrantów oraz pozostałej infrastruktury przeciwpożarowej. Reasumując inwestycja ta pozostawia wiele do życzenia, a mniejsze miasta mogą poszczycić się lepszymi stadionami, niż Jelenia Góra. Sytuacja wydaje się być bez wyjścia, bo Policja woli siedzieć za biurkiem, niż podjąć minimalny wysiłek i zabezpieczyć odpowiednio obiekt sportowy.Narzekamy na brak imprez, ciekawych wydarzeń i atrakcji w naszym mieście, nie bez powodu! Mieszkańcy, a tym razem w szczególności fani piłki nożnej są skutecznie pozbawiani rozrywki. Pragniemy zaznaczyć, że zamykanie stadionu dla kibiców, to nie jest sposób na zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju. Szanowny Prezydencie Miasta Jeleniej Góry Panie Jerzy Łużniak , liczymy na Pana wsparcie i pomoc, i stanowczo wzywamy Pana do podjęcia rozmów z Policją, aby przestali się ośmieszać i wzięli się do pracy.Klub Karkonosze utrzymuje się także z biletów wstępu, jak łatwo się domyślić przez zaistniałą sytuacje straci znaczny dochód.Czy miasto chce do tego dopuścić?! Żądamy, aby mecz KS Karkonosze – Polonia Bytom w dniu 9.04.2022 odbył się tradycyjnie – z kibicami obu drużyn! Tak, by mieszkańcy miasta mogli cieszyć się wyczekiwanym wydarzeniem„- czytamy na fanpage drużyny Karkonosze Jelenia Góra.


4 komentarze

  1. Janusz z bloku Odpowiedź

    Reasumując, kibice piłki nożnej to skończone głąby. To jedyny sport, nie mający za wiele wspólnego ze sportem, bo się bezmózgi biją na trybunach.

  2. A co ma Prezydent Jeleniej Góry do meczu Karkonoszy? Nic!!! To nie jego klub, udostępnia za darmo boisko klubowi! Mało????

  3. Kolejasz z lwufka Odpowiedź

    Nasza milicja Woli ogarniać łatwy hajs w postaci ścigania ludzi bez maseczek, niż zająć się potencjalnymi kilkunastoma huliganami. Hatfu

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.