– To kolejne wsparcie, które trafia w ostatnim tygodniu do jeleniogórskiego szpitala. Wprawdzie nie należy on do grupy szpitali „czerwonych” – dedykowanych walce z epidemią – jednak jest ważną placówką obejmującą ochroną mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. W sumie Centrum otrzymało w ostatnim czasie wsparcie z budżetu województwa sięgające 1miliona 700 tysięcy złotych – mówi marszałek Cezary Przybylski
Szpital otrzymał już wcześniej od samorządu województwa 400 tys. złotych na natychmiastowy zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Decyzja, podjęta poza wdrażanym w ostatnich dniach Dolnośląskim Pakietem Wsparcia Dla Ochrony Zdrowia, miała na celu wyposażenie personelu w niezbędne środki ochrony osobistej. Nowe wsparcie pozwoli na zakup specjalistycznego sprzętu m.in.: respiratorów, pomp infuzyjnych, urządzeń do tlenoterapii, a także najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej.
W ostatnich dniach dofinansowane zostało również jeleniogórskie pogotowie. Do stacji trafiło 1,5 miliona złotych, które pozwoli na zakup sprzętu dla ratowników oraz nowego ambulansu. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.