Już cztery razy interweniowali dzisiaj na jeleniogórskim Zabobrzu strażnicy miejscy pomagając młodym łabędziom. Uczące się latać ptaki traciły orientacje i nie potrafiły wrócić do gniazda.   

W ostatniej z interwencji mieszkańcy osiedla zaalarmowali służby że przy bloku błąka się zdezorientowany młody łabędź. Na miejsce przyjechali strażnicy miejscy i pracownik schroniska dla zwierząt MPGK. Musieli interweniować, bo młode łabędzie, gniazdujące na Bobrze przy u. Wiejskiej, korzystając z dzisiejszej, pięknej pogody zaczęły się uczyć latać. Niestety po wylądowaniu w nienaturalnym dla nich terenie nie potrafiły wzbić się znowu.    

To była dzisiaj (wtorek, 5 października)  już czwarta taka interwencja łabędzi. Młode łabędzie były znajdowane przy kościele św. Wojciecha, przy szpitalu i obok bloku przy ul. Różyckiego. Dzięki pracownikowi schroniska dla zwierząt wszystkie bezpiecznie wróciły do gniazda na Bobrze. Warto zauważyć, że łabędź, gdy czuje się zagrożony, potrafi zaatakować człowieka i jest w stanie uderzeniem skrzydła  złamać rękę.

Fot. Łukasz Płocki

1 Komentarz

  1. Panie redaktorze przecież tam już dawno gniazda nie ma one już są samodzielne i robią co chcą

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.