– Chcemy w ten sposób podtrzymywać tradycje świąt Bożego Narodzenia oraz wesprzeć materialne osób potrzebujące, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej – tłumaczy Agnieszka Zakrocka z jeleniogórskiego MOPS-u. – Paczki świąteczne zostaną dostarczone do pięćdziesięciu osób korzystających z pomocy MOPS w Jeleniej Górze oraz piętnastu objętych wsparciem GOPS w Podgórzynie. Mieszkańcom Jeleniej Góry będą one rozwożone w dniach 7-11 grudnia 2020 r. przez pracowników socjalnych oraz funkcjonariuszy naszej Straży Miejskiej. Dary, które znajdują się w paczkach ufundował Rotary Club Jelenia Góra, Jeronimo Martins, Hotel Gołębiewski, Sopp Polska sp. z o.o. w Kamiennej Górze oraz prezydent Jeleniej Góry.
Cztery poprzednie edycje Opłatka Maltańskiego wiązały się ze wspólną wigilią. W tym roku takie spotkanie, ze względów epidemiologicznych jest niemożliwe.
– Nie możemy, niestety, w tym roku urządzić wspólnej wigilii. W poprzednich latach osoby samotne, w trudnej sytuacji materialnej, seniorzy zasiadały razem do wieczerzy w pałacu Staniszów (organizowaliśmy ją razem z GOPS Podgórzyn). Teraz takiej możliwości nie ma przygotowaliśmy więc bogatsze paczki. W paczkach są artykuły spożywcze, są słodycze, cały zestaw produktów potrzebnych do przygotowania kolacji wigilijnej, w tym mroku są też ręczniki, oczywiście są życzenia i opłatek. Paczki rozwozimy do osób potrzebujących, a pomaga nam straż miejska, dzięki czemu akcja przebiega bardzo sprawnie – informuje Agnieszka Zakrocka.
Opłatek Maltański, to akcja charytatywna zainicjowana w 2002 r. przez Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Św. Jana Jerozolimskiego Zwany Rodyjskim i Maltańskim w Polsce. Patronem honorowym akcje objął śp. JE ks. kardynał Franciszk Macharski.
Patronat honorowy nad akcją w naszym regionie objęli ks. biskup Zbigniew Kiernikowski, Jerzy Baehr Prezydent Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Jerzy Łużniak prezydent Jeleniej Góry. Partnerami akcji są Państwo Agata i Wacław Dzido oraz Straż Miejska w Jeleniej Górze.
Akcja skierowana jest do osób potrzebujących, samotnych, które z uwagi na swoją sytuację społeczną i ekonomiczną wymagają wsparcia w przezwyciężeniu własnych problemów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.