Powiat karkonoski informuje o podpisaniu umowy na przebudowę mostu nad Łomnicą w Mysłakowicach, w ciągu drogi powiatowej 2741 D. Remont sfinansowany zostanie z tzw. funduszy covidowych.

– Działając w imieniu powiatu karkonoskiego, starosta Krzysztof Wiśniewski, wicestarosta Jarosław Kotliński oraz członek zarządu Artur Smolarek, podpisali umowę na realizację zadania związanego z przebudową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2741D w km 3+788 w Mysłakowicach – informuje powiat.

Środki na modernizacje infrastruktury drogowej (15 mln zł) powiat karkonoski otrzymał w I transzy podziału Funduszu Inwestycji Lokalnych. Oprócz inwestycji drogowych z tej dotacji budowane też będą placówki opiekuńczo wychowawcze i centrum opieki nad dzieckiem.

– Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19 – ocenia starosta Krzysztof Wiśniewski.

W ramach zadania przeprowadzony zostanie remont mostu polegający m.in na wykonaniu nowej izolacji płyty pomostowej, wymianie nawierzchni, naprawie i zabezpieczeniu antykorozyjnemu konstrukcji betonowej przęseł i podpór. Inwestycję realizuje wrocławska firma BERGER BAU Polska, a jej wartość brutto to 2,735 mln zł.

Fot. powiat karkonoski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.