– W odpowiedzi na liczne pytania i prośby mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej uruchomiliśmy punkt pobrań osocza od ozdrowieńców w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym w Jeleniej Górze. Do tej pory, aby oddać osocze mieszkańcy musieli jechać do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które znajduję się w Wałbrzychu. Od wczoraj już nie jest to konieczne – mówi wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski.
Osocze oddawać będzie można w zamiejscowym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu; który zlokalizowany jest w budynku głównym szpitala. Przed oddaniem osocza należy skontaktować się z RCKiK w Wałbrzychu pod nr tel. 74 664 63 19 w godzinach 7:00 – 14:00 lub przez adres mailowy:
ozdrowieniec@rckik.walbrzych.pl
W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz numer kontaktowy. Następnie po wstępnym wywiadzie telefonicznym zostanie wyznaczony dogodny termin pobrania osocza w punkcie na terenie szpitala w Jeleniej Górze. Osocze można oddawać w każdy wtorek i czwartek.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.