Najbardziej odważnie otworzyło się Muzeum Karkonoskie. Nie tylko zdecydowało się na zorganizowanie Nocy Muzeów, ale powróciło z cyklem „Sobota z Kustoszem” i przygotowuje kolejne akcje.

Sobota z kustoszem i Dzień Matki w Muzeum Karkonoskim

W sobotę (23.05) o godzinie 12. 00 można będzie przyjść na bezpłatne tematyczne oprowadzanie po wybranym fragmencie wystawy „Przedwojenne zbiory szkła artystycznego Riesengebirgsverein Museum”. Opowie o nich Dominik Kunysz, główny inwentaryzator zbiorów. Obowiązuje bilet wstępu (normalny/ulgowy) do muzeum, a oprowadzanie jest bezpłatne.

Kolejnym pomysłem, który ma przyciągnąć zwiedzających jest akcja 26 maja „Zabierz Mamę do Muzeum!”  Przemysław Wiater, dyrektor Muzeum Karkonoskiego rzyznaje jednak, że ma razie frekwencja jest słaba.

Zwiedzanie w maseczkach i odstępach

Nową polsko – włoską wystawę „Pilnujcie mi tych szlaków!” można oglądać od 16 maja w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna”w Jeleniej Górze. Otwarta bez hucznego wernisażu, cieszy się zainteresowaniem, bo poświęcona jest szlakom papieskim w Polsce.

Luiza Laskowska, dyrektorka jeleniogórskiej galerii BWA jest pełna optymizmu. – Plac Ratuszowy zaczyna ożywać, więc i do nas przyjdą ludzie – ma pewność. Na razie zwiedzających jest bardzo mało po 4-5 osób dziennie. A szkoda, bo wystawa grafik Marka Lerchera, jeleniogórskiego, znanego artysty, jest bardzo ciekawa.

Więcej o budzących się do życia w realu placówkach kulturalnych naszego regionu przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich z 26 maja 2020 r. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.