Gdy 17 września zeszłego roku uroczyście otwierali Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze, byli pełni entuzjazmu i planów. –Jednak nie spodziewaliśmy się, że pójdzie tak dobrze! Rzeczywistość przewyższyła nasze wyobrażenia – mówią. Oddolna inicjatywa miłośników motoryzacji i sportów motorowych okazała się sporym sukces i trwale wpisała się w mapę atrakcji Jeleniej Góry.

Przez rok muzeum zyskało zainteresowanie zarówno zwiedzających jak i mediów, głównie dzięki ciekawym i nietuzinkowym eksponatom oraz z pasją przekazywanym informacjom o ich historii przez przewodników. W tym czasie Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze było też organizatorem kilku dużych wydarzeń motoryzacyjnych, takich jak zlot klasycznych Ferrari (Supercar Mountain Challenge), Europejski Zlot Forda Model T czy motoryzacyjny Piknik Pakoszowski.

17 września od godziny 11.00 do 16.00 można będzie zwiedzać Muzeum Motoryzacji w Galerii Nowy Rynek, ul. Podwale 25 w Jeleniej Górze. Będzie okazja poznania wielu ciekawych ludzi ze świata rajdów i kolekcjonerów samochodów zabytkowych. A urodzinowego torta pokroi Jerzy Łużniak – prezydent miasta.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.