Muzeum Sentymentów w Kowarach zostało nagrodzone „Kryształem Turystyki” na zakończonych w miniony weekend Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu. Ledwo nacieszyli się nagrodą, a już mieli powód do zmartwień. Wczoraj (15 marca) wandale zniszczyli autka, które stały przed Muzeum.

Czasem może się wydawać, że tylko laury i nagrody zbieramy, ale uwierzcie, że są one po prostu miłą zapłatą za ogromny wysiłek i utracone nerwy w związku ze zdarzeniami takimi jak to dzisiejsze… W nocy zdewastowano nam nasze eksponaty zewnętrzne. Samochodziki stały spokojnie przed wejściem do Muzeum Sentymentów dobre pół roku, wielokrotnie fotografowaliście się w nich ale jednak zdarzył się jakiś kretyn, który nam je zniszczył i dołożył pracy. To nie jedyny przypadek strat związanych z głupotą innych – niszczono nam już i kradziono banery reklamowe, kradziono eksponaty w Muzeum czy też je dewastowano. Przykre to jest, bo my staramy się być pozytywnie nastawieni do wszystkich i nikomu źle nie życzymy, a i tak zdarzają się hejterzy w realu i w internecie…Ale kij im w oko! Robimy swoje dalej! „– napisał na FB właściciel Muzeum Sentymentów.

Nagroda na Targach

W Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu brało udział 174 wystawców. Ich stoiska odwiedziło 8094 osób. W programie były 24 prelekcje i warsztaty oraz 17 wystąpień podróżników.

Kryształy Turystyki:

Atrakcja turystyczna – Muzeum Sentymentów Kowary

Produkt regionalny: Pasieka Dziadka Tolka

Wydarzenie cykliczne – związane z turystyką lub produktem turystycznym- ENOFESTIWAL – ENOturystyka w Opolskim

Aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną – Izerska Łąka – Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000

Zdobywcy nagród za najlepsze stoisko: Dolny Śląsk, Kolejkowo, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Muzeum Sentymentów w Kowarach zdobyło nagrodę w kategorii „Atrakcja turystyczna”. Częścią nagrody jest możliwość wystawienia bezpłatnego stoiska na przyszłorocznej edycji targów oraz publikacja reklamy w jednym z portali turystycznych.

Muzeum Sentymentów urządzone jest w dawnej Fabryce Dywanów w Kowarach. Powstało dzięki pasji kolekcjonerskiej pasji Andrzeja Olszewskiego. Od wielu lat gromadzi on różne przedmioty, dokumenty i inne pamiątki z okresu PRL-u.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.