Zakończono realizację jednej z inwestycji Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Dębowa Wyspa już funkcjonuje jako miejsce wypoczynku i rekreacji.

Taki sposób zagospodarowania Dębowej Wyspy zaproponowała w JBO 2022 Danuta Wójcik. Zadanie pod nazwą „Dębowa Wyspa na Bobrze przy ulicy Wiejskiej miejscem rodzinnego wypoczynku i rekreacji”, z planowanym kosztem w kwocie 190 tys. zł, znalazło poparcie głosujących i trafiło do realizacji, która właśnie sfinalizowano.

Użytkownicy mają do dyspozycji stanowiska do grillowania, stoły odporne na warunki atmosferyczne, ławy z bali przy każdym stole (część miejsc jest zadaszonych), mała plac zabaw, miejsce na ognisko. Teren jest monitorowany, co daje nadzieję, że nie zostanie zdewastowany.

Już widać, ze miejsce cieszyć się będzie dużą popularnością, bo choć formalnie jeszcze nie zostało oddane do użytku, mieszkańcy już chętnie z niego korzystają. Wizytował je także prezydent miasta i dopatrzył się konieczności wykonania jeszcze pewnych prac. Najistotniejsza, to zapewnienie właściwej ilości koszty na śmieci.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.