Rozpoczęły się prace związane z zadaniem pod nazwą „Dębowa wyspa na Bobrze przy ulicy Wiejskiej miejscem rodzinnego wypoczynku i rekreacji”. Zadanie realizowane jest w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak informuje prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, ramach inwestycji powstaną 4 kamienne stanowiska do grillowania z metalowym rusztem, na podobieństwo grilli z Parku Wzgórze Kościuszki. Dodatkowo, przy miejscach do grillowania planowane są cztery stoły odporne na warunki atmosferyczne, z dwoma siedziskami w formie ław z bali przy każdym stole. Na terenie wyspy ustawionych zostanie 8 siedzisk z bali, dla osób pragnących posiedzieć i zrelaksować się w pięknym otoczeniu wyspy.

Dla dzieci planowane jest małpi gaj.

Na wyspie powstanie także Harcerska Ścieżka Edukacyjna – na ścieżce będą zamontowane tablice (5 sztuk), na których znajdą się ciekawostki z historii harcerstwa w Polsce. Będzie to nawiązanie do umiejscowionego po drugiej stronie ulicy „Domu Harcerza”, czyli siedziby Karkonoskiego Hufca ZHP. Ścieżce towarzyszyć będzie gra harcerska, oparta o kody QR umieszczone na ww. tablicach. W grze wykorzystane zostaną między innymi szyfry harcerskie, a także zadania i zabawy związane z technikami harcerskimi. Gra będzie otwarta i będą mogli brać w niej udział nie tylko członkowie ZHP, ale wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry, posiadający smartfona.

Całość ma być gotowa pod koniec lipca.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.