Tuż przy pumptracku, przy ul. Kilara, na placu za Galerią Sudecką w Jeleniej Górze ruszyła budowa skateparku. To miejsce ma szansę stać się prawdziwym centrum sportów ekstremalnych i centrum rekreacji.

Z pumptracku korzystają głównie dzieci i początkujący. Tory są oblegane od chwili otwarcia (w 2018 roku). Ale dla nastolatków i bardziej doświadczonych skaterów nie było na Zabobrzu miejsca. Musieli jeździć do skateparku przy ul. Lubańskiej, a to daleko. Czasami wykorzystywali do jazdy na deskorolce lub hulajnodze schody i otoczenie Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Nie było to dobre rozwiązanie. Ale to się zmieni. Nareszcie młodzi ludzie będą mieli na Zabobrzu swoje miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, BMX-ie czy wyczynowa jazda na rolkach).

Budowa skateparku już ruszyła. Poinformował o tym prezydent miasta. Najpierw ma być wybudowana płyta betonowa, a następnie przyjdzie czas na wyposażenie. Jak czytamy w specyfikacji przetargu „Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie płyty betonowej o wymiarach 30 m x 33 m z jednostronnym pochyleniem poprzecznym pod skatepark. Zamówienie realizowane jest jako etap I w ramach zadania budżetowego „Rowerowa Stanica Zabobrzańska”. Jest dofinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021. Wykonawcą jest firma „Budrom” z Wrocławia.

Wkrótce, w ramach kolejnego etapu budowy skateparku, ogłoszony zostanie przetarg na wyposażenie skateparku na Zabobrzu. Jakie urządzenia staną? – Jesteśmy otwarci na propozycje młodzieży- mówi Jerzy Łużniak. To ma być miejsce dla nich. Zachęca zainteresowanych do kontaktu z wydziałem inwestycji, by zgłaszali sugestie dotyczące wyposażenia skateparku.

Skatepark przy ul. Lubańskiej odnowiony

To niejedyna dobra wiadomość dla miłośników sportów ekstremalnych w Jeleniej Górze. Właśnie zakończył się remont skateparku przy ulicy Lubańskiej. Został on od podstaw odnowiony. Przeszkody wróciły na swoje miejsce i już od rana do wieczora są wykorzystywane.

Na Zabobrzu ma być kryte lodowisko

Jeleniogórzan ucieszy informacja, że to nie koniec sportowych inwestycji. Samorząd gotowy jest do wybudowania sztucznego lodowiska. Ma ono powstać na osiedlu Zabobrze, na placu naprzeciwko stacji benzynowej przy ulicy Ogińskiego, koło boiska piłkarskiego. W tegorocznej uchwale budżetowej miasta zapisano na ten cel 4 mln 345 tys. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu Inwestycji Lokalnych. Będzie to obiekt będzie całoroczny i dostępny dla każdego. W sezonie zimowym chętni będą korzystać z lodowiska. Będzie tu można także grać w hokeja. W sezonie letnim w hali można będzie jeździć na rolkach. Przy lodowisku powstanie między innymi wypożyczalnia łyżew i serwis sprzętu.

FOT. ALKA, FB Jerzy Łużniak

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.