Świetnie bawili się wczoraj (5 grudnia) mali i duzi mieszkańcy podczas spotkań ze św. Mikołajem. Motocyklowe Karkonosze zadbały o przejażdżki, strażacy pokazywali dzieciom swoje wozy, policjanci zapraszali je do radiowozu. Mikołaje na motocyklach odwiedzili także małych pacjentów w szpitalu. Wieczorem na placu Ratuszowym przedszkolaki wypowiedziały zaklęcie i rozbłysła wielka choinka. To nie koniec atrakcji. Dzisiaj (6 grudnia) św. Mikołaj będzie w autobusach MZK rozdawał cukierki, a do szkół i przedszkoli wyruszył Świąteczny Konwój z paczkami.

Spotkanie z Mikołajami na motocyklach rozpoczęło się wczoraj (5 grudnia) od parady Motocyklowych Karkonoszy, która dojechała do parkingu przy Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Tam czekali na dzieci strażacy ze Straży Pożarnej OSP Wiejska , OSP Mysłów, OSP Jeżów Sudecki oraz OSP Janowice Wielkie. Pokazywali dzieciom wozy strażackie. Dla małych chłopców i dziewczynek to było niezapomniane przeżycie, gdy mogli zasiąść za kierownicą wozu bojowego. Obecna była również policja , która prezentowała policyjne motocykle i radiowóz elektryczny.

Największą jednak furorę robiły motocykle Motocyklowych Karkonoszy oraz policyjne motocykle . Można było zasiąść na stalowym rumaku, zrobić sobie na nim zdjęcie i poczęstować się słodkościami. Do przejażdżki na motocyklu z Mikołajem stały długie kolejki chętnych.

Z placu Ratuszowego Mikołaje na motocyklach podjechali z Moto Karkonoszy oraz druhowie OSP Wiejska pod okna oddziału pediatrycznego szpitala w Jeleniej Górze. Dali małym pacjentom wiele radości i przekazali paczki ze słodyczami i drobnymi upominkami. Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom nie kryła zadowolenia, że Mikołaje na motocyklach nie zawiedli dzieci. Prezenty trafiły także do dzieci z domów dziecka.

Kolejne atrakcje ze św. Mikołajem czekały wieczorem na placu Ratuszowym. Bohaterami były dzieci z grupy STOKROTKI z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze, które ułożyły magiczne hasło. Powtórzono je trzy razy. „Czy to duży, czy to mały, klaska dzisiaj Rynek cały. Każdy mówi czary-mary, aby świat dziś nie był szary. Choineczko nasza piękna, teraz zapal swe światełka.” Po rozświetleniu choinki rozpoczęła się zabawa ze świętym Mikołajem.

Dzisiaj (6 grudnia) spotkacie go w autobusach niektórych linii jeleniogórskiego MZK. Natomiast od 16 do 19 grudnia na placu Ratuszowym trwać będzie polsko-czeski Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Zdjęcia: Łukasz Płocki

1 Komentarz

  1. Patrząc na te zdjęcia, mam takie przeświadczenie, że niejeden i niejedna z tych małych kiedyś zasiądzie na własnym motocyklu. W tym wieku dzieci bardzo szybko się do czegoś przywiązują.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.