Zatrzymaniem z podejrzeniem kradzieży rozbójniczej popołudniowe skończyło się dla dwóch mężczyzn popołudniowe spotkanie towarzyskie. Sprawcy zaatakowali, pobili i okradli gospodarza.

-Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kamiennej Góry zostali zadysponowani do zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Pisarzowice. Funkcjonariusze policji ustalili, że 66-letni mężczyzna został brutalnie zaatakowany w swoim mieszkaniu przez dwóch znanych mu mężczyzn, który „wpadli do niego w odwiedziny”. Senior miał być wielokrotnie uderzany po głowie i klatce piersiowej przez 25- i 31- latka, którzy żądali od niego pieniędzy. Poszkodowany wykorzystał chwilę nieuwagi i uciekł z mieszkania, a następnie powiadomił policję, podczas gdy sprawcy oddalili się z miejsca zabierając jego telefon. Mężczyzna z obrażeniami nie zagrażającymi jego życiu został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala – relacjonuje Katarzyna Trzepak-Balickaz kamiennogórskiej policji. – Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za ten atak. Już kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Dodatkowo w trakcie czynności u 25-latka mundurowi ujawnili 55 porcji handlowych marihuany.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek prokuratury rejonowej zastosował wobec podejrzanych o kradzież rozbójniczą środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Kamienna Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.