Marihuanę w ilości na 1600 porcji handlowych, kilkadziesiąt listków LSD i spora gotówkę znaleźli policjanci w mieszkaniu podejrzanego o przestępczość narkotykowa mężczyzny.

– Policjanci z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Policjanci prowadząc czynności uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej ma związek z przestępczością narkotykową. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, ustalili, że 22-latek narkotyki może posiadać w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań zabezpieczyli marihuanę, z   której można uzyskać blisko 1600 porcji handlowych oraz kilkadziesiąt listków LSD. Narkotyki ukryte były w pudełkach na buty. Ponadto na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 tysięcy złotych. Gotówkę znaleźli schowaną w skarpetce w odkurzaczu.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego trafił do policyjnego aresztu.  Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją. 24 marca br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.