Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali do kontroli auto osobowe, którego kierowca trafił na 3 miesiące do aresztu. 29-letni Polak prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, a w bagażniku przewoził matamfetaminę i tabletki ekstazy o czarnorynkowej wartości blisko pół miliona złotych.

Do zatrzymania auta osobowego kierowanego przez odurzonego narkotykami 29-latka doszło na jednej z dróg Dolnego Śląska prowadzących do Niemiec. To tam funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wytypowali jadący z Niemiec samochód osobowy. Zachowanie kierowcy zdradzało, że może być on pod wpływem środków odurzających.

Przeprowadzony test na obecność narkotyków potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Na miejsce sprowadzono także psa służbowego szkolonego do wykrywania narkotyków, by upewnić się, że w aucie nie ma innych niedozwolonych substancji.

Pies kilkukrotnie oznaczał bagażnik jako miejsce, w którym ukryte są narkotyki, jednak ani pod tapicerką, ani w schowkach auta niczego nie odnaleziono. Z uwagi na to, konieczne było dokładniejsze przeszukanie pojazdu.

Samochód w tym celu przetransportowano do placówki SG i dopiero tam, wewnątrz zamontowanej w aucie butli LPG ujawniono ponad 5 tysięcy sztuk tabletek ekstazy i ponad 1,5 kilograma metamfetaminy.

Ujawnione substancje narkotyczne o wartości blisko 500 tysięcy złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Jeleniej Góry, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

29-latek, na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Zgorzelcu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zabezpieczona metamfetamina mogłaby odurzyć blisko 12 tysięcy osób. Narkotyk ten to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków. Potrafi nieodwracalnie uszkodzić mózg, obciąża serce i prowadzi do występowania psychoz, urojeń oraz myśli samobójczych. Utrudnia gojenie się ran i  przyspiesza procesy starzenia się. Uzależnienie zawsze prowadzi do trwałych zmian w układzie nerwowym i jest niebywale trudne do wyleczenia – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

15 komentarzy

  • patol z lwówka Odpowiedź

   Ja głosowałem na PiS bo PiS daje kasę a u nas we Lwówku jest bieda. Dzięki PiS mamy teraz na piwo dyskontowe albo na nalewatora i można spokojnie się napić na rampie w krzakach

   • troll lwówecki Odpowiedź

    My we Lwówku głosujemy tylko na PiS, nie wyobrażamy sobie rządów PO. Bo wcale nie jest tak, jak piszesz, że we Lwówku jest bieda. Owszem, tak było za PO, ale nie teraz, za PiS. To w końcu PiS pochylił się nad losem naszego pięknego miasteczka, które z zapyziałej mieściny na końcu wiata stało się znanym kurortem, cenionym zwłaszcza przez bogatych turystów z Niemiec. Można powiedzieć, że to dzięki PiS Lwówek przeżywa swoją drugą młodość. PO nie miała odwagi rozprawić się z najbardziej nurtującymi nas problemami, do których w pierwszej kolejności należał hałas i strach, ale nie tylko, bo jeszcze zadymienie czy płoszenie zwierzyny. W tych warunkach było trudno żyć nawet mieszkańcom, a co dopiero myśleć o bogatych turystach z Niemiec. PiS wskazał nam kierunek rozwoju, resztę zrobiliśmy własnymi rękoma. To nie jest tak, że wszystkiego oczekiwaliśmy na tacy. Zaczęliśmy od ekologii, to absolutny priorytet. Oczyściliśmy krajobraz ze wszystkich szpetnych elementów. Pobudowaliśmy asfaltowe ścieżki rowerowe. Zorganizowaliśmy transport przyjazny środowisku. gospodarstwa agroturystyczne, ostoje ptactwa itd. Długo by wymieniać, ale chyba jak na dłoni widać, że dla nas we Lwówku tylko PiS się liczy.

    • śmieć z wsiocławia Odpowiedź

     Wiesz jak powstałeś ws iocławski śmieciu? Twój stary spuścił sie na buty i kopał twoją starą po pi ździe. Ty wysadzony w du pę strusi klopsie, dmuchany przez każdego chętnego pe nera. Jak byłeś mały to na gó wno mówiłeś papu. Jesteś spi erdolonym rodzynem z du py. Wiesz czemu twoja stara nie jeździ na rowerze? bo jej dzyndzel w łancuch wchodzi i budzi całe twoje ws iocławskie osiedle. Wyglądasz jak zd echła krowa która leży na słońcu 5 dni! Ty przerżnięty im becylu, piz gany w oko przez własnego starego. Wyglądasz jakbyś spi erdolił z wiadra podczas skrobanki ty sr akojebny kaczy wymiocie z mozambiku. Nie zapomnij sku rwysynie, że nie jesteś w kinie. Taplaj sie w kale je bany pe dale cofnięty w rozwoju dropsie wyr uchany przez syna grabarza. Je bie ci z ry ja jak psu z kija. Twoje du psko stanie sie moim trofeum myśliwskim. Masz maske gazową, czy taki wyraz twarzy? Masz zgrzybiałego fi uta ty ch ujogłowy łasuchu owczych gó wien. Zrobię ci z ry ja parking dla ciężarówek ty trędowaty brudny rzepie.

    • kał wrocławski Odpowiedź

     Każdy wrocławiak to szczochopij i kałożerca i nie myje się nigdy od 45 go roku tylko psy go wylizują…

     • sraka klocławiaka

      Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

     • S r a m na Wsiocław

      Nie jestem ani z Wrocławia ani ze Świdnicy. Ale na zmianę mieszkam w obu miastach. Krótka piłka; Wrocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Brud, sm ród, prostactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to ho łota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.

     • troll wsiocławski

      Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

     • Wsiocław chlew Polski

      „Beka z Wrocławia” – z Wsiocławia śmieją się już nie tylko w Jeleniej Górze, śmieją się w całej Polsce! Wsiocław to już jest taki drugi Wąchock. Zresztą zobaczcie sami: gazetawroclawska.pl/beka-z-wroclawia-z-tego-smieja-sie-internety-najnowsze-wroclawskie-memy/ga/c1-15853237/zd/52484531

 1. Hołota z Wsiocławia Odpowiedź

  Myślicie, że gdy pociąg pędzi z prędkością 130 km/h, to nie da się go pomalować farbą? Wrocławski chuligan i to potrafi! Przeczytajcie jak wandale z Wrocławia niszczą nowe pociągi Kolei Dolnośląskich, malując je farbą nawet gdy te jadą: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24194952,pomalowal-jadacy-130-km-h-pociag-kolei-dolnoslaskich-sa-nowe.html . Szkoda nowoczesnych hybryd na linie opanowane przez wrocławską chuliganerię. Panie marszałku, proszę nie marnować w ten sposób publicznych (czyli naszych) pieniędzy!

  • troll wsiocławski Odpowiedź

   Jak ktoś chce poznać „trolla ws iocławskiego”, to tutaj można go obejrzeć na filmiku: youtu.be/vEzCB5DVMfY?list=PLqwfCPiGUN4WqcUScaTzJ8-eBOI_oLEId .

   To niejaki Michał Dadełło, instruktor ds. handlowych w Kolejach Dolnośląskich. A skąd wiadomo, że to on? Bo tak samo na Facebooku szkaluje Szymona Wrzesińskiego i pisze hejty na Lwówek. Już pod własnym imieniem i nazwiskiem. Oto jego przykładowy wpis: i.ibb.co/SKgV5vG/Micha-Dade-o-3.jpg

 2. Michał Dadełło Odpowiedź

  U nas we Wrocławiu też nastąpiły duże zmiany w komunikacji miejskiej. W związku z licznymi głosami mieszkańców na wrocławskich portalach (głównie „Gazecie Wrocławskiej”, ale nie tylko), że pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne, prezydent miasta Jacek Sutryk rozpoczął likwidację kolei miejskiej we Wrocławiu. Na początku zlikwidowano możliwość przejazdu pociągami na Urbancard ale to dopiero początek. To wspaniałe mieć takiego prezydenta, który wsłuch uje się w głosy mieszkańców i zgodnie z nimi działa. Super sprawa, i tak nikogo we Wrocławiu nie stać na bilety kolejowe a teraz będzie więcej taboru na linie regionalne (głównie w okolicach Jeleniej Góry, gdzie mieszkańcy bardzo chętnie jeżdżą pociągami i jest też mnóstwo turystów). A wrocławianie sobie poradzą, Zdzichu z Sołtysowic już pucuje konia i dryndę, a na Świniarach właśnie budują nowoczesne centrum przesiadkowe, na którym mieszkańcy będą się przesiadać z wieprza na krowę i nazad.

 3. Więcej o chuligańskich, łamiących prawo wybrykach hejtera Lwówka z Wrocławia w artykule „W Lwówku Śląskim szukają żartownisia” na portalu tvdami.eu: tvdami.eu/wiadomosci/3306,w-lwowku-slaskim-szukaja-zartownisia

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.